„Arsenal” w emocjonującym meczu wywalczył zwycięstwo nad „Leicester” i dogonił lidera Premier League (wideo)

"Kanonierzy” dogonił Manchester City na szczycie tabeli.

ArsenalpokonałLeicesteru siebie w meczu 6. rundy angielskiej Premier League liga (EPL)sezon 2024/25. Produktywny mecz na Emirates Stadium w Londynie zakończył się wynikiem 4:2.

Gabriel Martinelli wyprowadził gospodarzy na prowadzenie w 20. minucie. Jeszcze przed przerwą Kanonierzy podwoili prowadzenie w wyniku – bramkę zdobył Leandro Trossard.

Jednak w drugiej połowie Lisy zdołały się odbić. James Justin strzelił podwójną bramkę w 47. i 63. minucie.

A mimo to drużyna Mikela Artety znalazła w sobie siłę, by wywalczyć zwycięstwo. W doliczonym czasie gry, w 90+4. minucie, Trossard posłał piłkę do bramki gości po odbiciu Wilfreda Ndidiego. A w 90. + 9. minucie Kai Havertz zakończył ten mecz.

Obrońca Kanonierów Alexander Zinchenko nie znalazł się w składzie na mecz z Leicester z powodu kontuzji mięśnia łydki.

p>

Recenzja meczu „Arsenal” – „Leicester”

Zostanie dodana wkrótce.

Po tym zwycięstwie Arsenal (14 punktów ) uplasował się na drugim miejscu w Premier League, z równą punktacją prowadzącemu Manchesterowi City. Leicester zajmuje 16. pozycję z trzema punktami.

W kolejnej rundzie Premier League Kanonierzy zmierzą się z Southampton 5 października. Tego samego dnia „Lisy” zagrają u siebie z „Bonmouth”, ukraińskim obrońcą Ilją Zabarnym.