„Aleksandria” pokonała „Krivbass” i odzyskała wyłączne przywództwo w UPL (wideo)

Drużyna Rusłana Rotana odniosła szóste zwycięstwo w sezonie mistrzostw Ukrainy.

Aleksandria pokonała Kryvbas na wyjeździe w meczu 8. rundy ukraińskiej Premier League (UPL) sezon 2024/25. Mecz na stadionie Gorniaka w Krzywym Rogu zakończył się wynikiem 0:1.

Jedynego gola dla drużyny Rusłana Rotana strzelił pod koniec pierwszej połowy. W 45+1 minucie Alexander Filippov głową dośrodkował z lewej flanki, które wykonał Brazylijczyk Bezerra.

Recenzja meczu „Krivbass” – „Alexandria”

Dodane wkrótce.

Dzięki temu zwycięstwu Aleksandryjczycy z 19 punktami odzyskali wyłączne prowadzenie w UPL. Zespół Rotana ma 3 punkty przewagi nad Dynamo, które rozegrało o jeden mecz mniej.

W tym sezonie Aleksandria wygrała sześć z siedmiu meczów w mistrzostwach Ukrainy i raz zremisowała.

„Krivbass” poniósł drugą porażkę w obecnej lidze UPL. Zespół Yuri Verniduba ma także na swoim koncie trzy zwycięstwa i dwa remisy. Krzywy Róg z 11 punktami pozostał na szóstej pozycji.

W kolejnej rundzie UPL „Aleksandria” zmierzy się 5 października z „Rukh”. Dzień później Krywbas zmierzy się z Dynamem na wyjeździe.