Szachtar niespodziewanie nie pokonał Veresa w meczu otwarcia 8. rundy UPL (wideo)

Drużyna Doniecka po raz trzeci w bieżących Mistrzostwach Ukrainy straciła punkty.

Szachtar zremisował z Veresem w meczu otwarcia 8. rundy ukraińskiej Premier League (UPL) ) sezon 2024/25. Mecz na stadionie Avangard w Równem zakończył się wynikiem 1:1.

W związku z ostrzeżeniem o nalocie mecz rozpoczął się 20 minut później niż pierwotnie planowano. Pierwsza połowa minęła bez żadnych bramek.

Po przerwie Pitmen otworzyli wynik meczu – Georgiy Sudakov wykorzystał rzut karny w 64. minucie.

Jednak Marino Pusic drużynie nie udało się utrzymać zwycięstwa. W 81. minucie gospodarze wyrównali – Dmitry Klets celnie strzelił z daleka w lewy róg.

Recenzja meczu „Veres” – „Szachtar”

Zostanie dodane wkrótce.

Dla Szachtara to już trzecia strata punktów w bieżących Mistrzostwach Ukrainy. Zespół Doniecka z 13 punktami zajmuje czwarte miejsce. „Veres” (6 punktów) awansował na 13. pozycję.

W kolejnej rundzie UPL Pitmen zmierzy się 6 października z LNZ, a rówieński klub dzień wcześniej zmierzy się u siebie z Zoryą.

< p>Przypomnijmy, że w środę 2 października Szachtar zmierzy się z włoską Atalantą w meczu drugiej rundy głównej rundy Ligi Mistrzów. Mecz rozpocznie się o godzinie 19:45 czasu kijowskiego.