Gol Dovbika nie pomógł Romie pokonać Athletic w meczu pierwszej rundy Ligi Europy (wideo)

Artem strzelił gola w trzecim meczu z rzędu dla włoskiego klubu.< /strong>< /p>

RomaUkraiński napastnik Artem Dovbik zremisował u siebie z Athletic Bilbao w meczu pierwszej rundy rozgrywek główna scena Ligi Europy sezonu 2024/25. Mecz na Stadio Olimpico w Rzymie zakończył się wynikiem 1:1.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 32. minucie – Dovbik odbił dośrodkowanie Angelino po odbiciu od trawnik. lewa flanka.

Film przedstawiający bramkę Dovbika w meczu z Athletic

Dovbik strzelił w trzecim meczu z rzędu dla rzymskiego klubu. Wcześniej strzelał gole w meczach Mistrzostw Włoch przeciwko Genui i Udinese.

Jednak drużynie Iwana Juricza nie udało się wygrać. W drugiej połowie Baskowie odbili się – w 85. minucie Athletic został uratowany przed porażką przez bramkę Aitora Paredesa.

Przypomnijmy, że Dovbik wszedł do wyjściowego składu Romy i spędził na boisku 81 minut , po czym zastąpił go Eldor Shomurodov.

Recenzja meczu „Roma” – „Athletic”

Zostanie dodana wkrótce.

W rundzie głównej zaktualizowanego formatu Ligi Europy bierze udział 36 klubów. Każda drużyna rozegra osiem meczów z różnymi przeciwnikami (cztery u siebie i cztery na wyjeździe). Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali po 2 przeciwników z 4 różnych koszy.

W drugiej rundzie Ligi Europy drużyna Dovbika zmierzy się 3 października na wyjeździe ze szwedzkim Elfsborgiem. Tego samego dnia Athletic podejmie holenderski AZ Alkmaar.

Osiem najlepszych drużyn fazy głównej Ligi Europy zakwalifikuje się do 1/8 finału. Kluby, które zajmą miejsca od 9. do 24. w klasyfikacji generalnej, o awans do 1/8 finału rozegrają podwójne mecze barażowe. Reszta uzupełni swoje występy w europejskich konkursach.