Real Madryt bez Lunina prawie przegapił zwycięstwo w meczu o wysoką liczbę punktów w Mistrzostwach Hiszpanii (wideo)

"Kremowy” nie bez problemów pokonali Alaves.

Real Madryt pokonał Alaves w meczu u siebie 7 – pierwszej rundzie hiszpańskiej La Ligasezon 2024/25. Mecz na stadionie Santiago Bernabeu w Madrycie zakończył się wynikiem 3:2.

Już w pierwszej minucie meczu gospodarze prowadzili Lucas Vazquez, który wszedł gra z opaską kapitańską. Asystę zaliczył Vinicius Junior.

W 40. minucie Los Blancos wzmocnili swoją przewagę – pięknego gola strzelił Kylian Mbappe, wykorzystując podanie Jude Bellinghama.

Zaraz po podaniu break, Royal club” po raz trzeci trafił w bramkę przeciwnika – Rodrigo strzelił gola po podaniu Lucasa Vazqueza.

Jednak Alavesowi nieoczekiwanie udało się przywrócić intrygę na mecz. Bramki Carlosa Benavideza i Kike'a Garcii odpowiednio w 85. i 86. minucie zmniejszyły deficyt gości do minimum, ale podopieczni Carlo Ancelottiego i tak zdołali obronić zwycięstwo.

Przypomnijmy, że ukraiński bramkarz Realu Madryt Andrey Lunin cały mecz spędził na ławce rezerwowych. Tak jak poprzednio, bramkę Blancos obronił Belg Thibaut Courtois.

Recenzja meczu Realu Madryt – Alaves

Dzięki temu zwycięstwu Real Madryt (17 punktów) awansował na drugie miejsce w tabeli La Liga. Madryt traci jeden punkt do Barcelony, która rozegrała o jeden mecz mniej. Alaves (10 punktów) jest na ósmej pozycji.

W kolejnej rundzie mistrzostw Hiszpanii Real Madryt zmierzy się z Atletico Madryt na wyjeździe w derbach Madrytu, które odbędą się 29 września. Dzień wcześniej Alaves zagra na wyjeździe z Getafe.