Głośna sensacja: ustalono przeciwnika reprezentacji Ukrainy w ćwierćfinale Mistrzostw Świata w Futsalu 2024

Ukraińcy będą walczyć z Wenezuelą o awans do półfinału mistrzostw świata .

Reprezentacja Ukrainy w futsalurozpoznała swojego przeciwnika w ćwierćfinale Mistrzostw Świata w futsalu 2024. To właśnie drużyna Wenezueli w meczu 1/8 finału rewelacyjnie pokonała Hiszpanię wynikiem 2:1.

Pierwsza połowa niespodziewanie zakończył się na korzyść Wenezuelczyków – bramkarz drużyny Ameryki Południowej Jose Villalobos zdobył bramkę w 13. minucie.

Po przerwie Hiszpanie odbili się – w 24. minucie Raul Gomez zdobył bramkę.

Koniec konfrontacji nastąpił w 39. minucie – Victor Carreño zapewnił Wenezueli rewelacyjne zwycięstwo i awans do ćwierćfinału.

Więc to Wenezuela zmierzy się z reprezentacją Ukrainy w ćwierćfinale mistrzostw futsalu 2024 Puchar Świata. Dzień wcześniej drużyna Aleksandra Kosenki w 1/8 finału pokonała Holandię (3:1).

Mecz pomiędzy Ukrainą a Wenezuelą odbędzie się w niedzielę 29 września. Początek o 18:00 czasu kijowskiego.

W półfinale zwycięzca meczu Ukrainy z Wenezuelą zmierzy się ze zwycięzcą meczu Brazylia i najsilniejszym w pojedynku Iran – Maroko.

Reprezentacja Ukrainy po raz szósty w historii bierze udział w Pucharze Świata w futsalu. Najlepszym wynikiem „niebiesko-żółtych” było czwarte miejsce na debiutanckim turnieju naszej drużyny w 1996 roku.

Na mundialu 2004 i 2008 reprezentacja Ukrainy zatrzymała się w II rundzie grupowej (pierwsza ósemka ), w 2012 roku dotarła do ćwierćfinału, a w 2016 została wyeliminowana w 1/8 finału.