Dwa skreślenia i porażka: Dynamo przegrało z Lazio na początku Ligi Europy (wideo)

Drużyna Aleksandra Szowokowskiego słabo rozpoczęła swoje występy w rundzie zasadniczej drugi najbardziej prestiżowy Puchar Europy.< /strong>

Kijów Dynamo miażdżąco przegrał z Romanem Lazio w meczu pierwszej rundy rozgrywek główna scena Ligi Europy sezonu -2024/25. Nominalnie u siebie mecz ukraińskiego klubu na arenie Volksparkstadion w Hamburgu w Niemczech zakończył się wynikiem 0:3.

Rzymianie objęli prowadzenie w 5. minucie spotkania mecz – Boulaye Dia otrzymał podanie od Pedra i spoza pola karnego strzelił nisko w prawy róg.

W 19. minucie główny trener „biało-niebieskich” Aleksander Szowokowski był zmuszony wykonać zmiana – nowicjusz kijowskiej drużyny, kolumbijski obrońca Brian Ceballos, doznał kontuzji. Zamiast tego na boisko wszedł Cristian Bilovar.

W 34. minucie „Orły” zdołały podwoić przewagę punktową – Matias Vecino podaniem prostopadłym doprowadził Oluwafisayo Dele-Bashiru jeden na jednego z Georgiyem Buschanem i wbił piłkę w prawą „dziewiątkę”.

A po kolejnej minucie wynik stał się druzgocący – Dia strzelił podwójną bramkę, głową dośrodkowania Dele-Bashira z prawej flanki.

Na początku drugiej połowy podopieczni Marco Baroniego mogli zdobyć bramkę po raz czwarty, ale Buschan zamienił strzał Pedro z lewego skrzydła w słupek.

W 72. minucie Dynamo było wciąż w mniejszości – Maxim Bragaru, który osiem minut wcześniej wszedł na boisko w zastępstwie Andrieja Jarmołenki, otrzymał czerwoną kartkę za nadepnięcie na nogę Mattii Zaccagniego w walce od tyłu.

Dziesięć minut później składy drużyn były wyrównane – rzymski napastnik Tijani Noslin, który kilka minut wcześniej wszedł na boisko z ławki, uderzył łokciem w twarz Władysława Dubinczaka, za co został ukarany prosta czerwona kartka.

Jednak Dynamo w dalszym ciągu nie zdobyło nawet prestiżowego gola, mimo że w całym meczu oddało 12 strzałów (7 celnych). Swoją drogą „Lazio” też ma 12 strzałów (6 celnych).

Recenzja meczu „Dynamo” – „Lazio”

Will zostaną dodane wkrótce.

W zaktualizowanym formacie Ligi Europy wszystkie 36 drużyn gra w jednej lidze, w której zmierzą się z ośmioma różnymi przeciwnikami (cztery mecze u siebie i cztery na wyjeździe).

p>

Wszyscy przeciwnicy Dynamo w rundzie zasadniczej Ligi Europy: Roma (Włochy), Lazio (Włochy), Ferencváros (Węgry), Real Sociedad (Hiszpania), Galatasaray (Turcja), Victoria Pilsen (Czechy) ), RFS (Łotwa), „Hoffenheim” (Niemcy).

W drugiej rundzie Ligi Europy kibice Kijowa zmierzą się 3 października z niemieckim „Hoffenheim” i „Lazio ” będzie tego samego dnia gospodarzem francuskiej „Nicei”.

Osiem najlepszych drużyn fazy głównej Ligi Europy zakwalifikuje się do 1/8 finału. Kluby, które w klasyfikacji generalnej zajmą miejsca od 9. do 24., o awans do 1/8 finału rozegrają podwójne mecze barażowe. Reszta uzupełni swoje występy w europejskich konkursach.