Site icon GEO Polityka

USA przygotowują pozew przeciwko Visie w związku z zachowaniami antykonkurencyjnymi – Financial Times

Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych przygotowuje się do złożenia pozwu antymonopolowego przeciwko firmie Visa, oskarżając firmę płatniczą o zachowania antykonkurencyjne. Poinformował o tym Financial Times.

Przeczytaj Strona Ministerstwa Finansów na Facebooku: główne wiadomości finansowe

Prokuratura federalna planuje złożyć pozew już we wtorek, poinformowała osoba zaznajomiona ze sprawą. Decyzja ta nastąpiła po tym, jak Departament Sprawiedliwości dokonał przeglądu praktyk biznesowych Visa.

Należy zauważyć, że w 2021 roku spółka opublikowała zgłoszenia regulacyjne, z których wynika, że ​​wydział antymonopolowy Departamentu Sprawiedliwości zwrócił się o informacje na temat możliwych naruszeń przepisów antymonopolowych zabraniających porozumień antykonkurencyjnych i zachowań monopolistycznych.

Dochodzenie skupiało się na karcie debetowej Visa działalności w Stanach Zjednoczonych, a także konkurencji w innych sieciach i metodach płatności.

W zeszłym roku firma podała, że ​​w ramach śledztwa prokuratorzy federalni zwrócili się do dodatkowych dokumentów. Visa oświadczyła, że ​​współpracuje z Departamentem Sprawiedliwości i w 2021 r. stwierdziła, że ​​jej „amerykańskie praktyki debetowe są zgodne z obowiązującym prawem”.

Akcje Visy spadły o prawie 2% w handlu po godzinach pracy.

p>Nie jest jeszcze jasne, czy ujawnione wcześniej przez Visa obszary działalności będą przedmiotem zainteresowania Departamentu Sprawiedliwości.

Organy antymonopolowe dokładnie badają konkurentów Visa. W zeszłym roku Mastercard osiągnął porozumienie z Federalną Komisją Handlu Stanów Zjednoczonych w celu rozstrzygnięcia zarzutów, że bezprawnie zmuszał sprzedawców do korzystania z jej sieci płatniczej do przetwarzania płatności debetowych.

Na początku tego roku Visa i Mastercard zgodziły się obniżyć tę kwotę zwane „opłatami za machnięcie” (opłatami transakcyjnymi) pobierają od sprzedawców detalicznych w ramach umowy prawnej, która według sprzedawców detalicznych pozwoli im zaoszczędzić 30 miliardów dolarów w ciągu pięciu lat, ale sędzia federalny później odrzucił tę umowę.

< ul class="news -chips">

minfin.com.ua

Exit mobile version