Koszykówka „Dnipro” bezkonkurencyjnym zwycięstwem nad „Konstancją” zdobyła Puchar Europy

Ukraiński „Dnipro” wygrał pierwszy mecz eliminacyjny Pucharu Europy FIBA ​​​​przeciwko Unskiej “Constance”.< /p>

RBC-Ukraina informuje o wynikach meczu.

Puchar Europy FIBA, kwalifikacje, pierwszy mecz

Konstanca – Dnipro – 69: 71 (15:17, 16:13, 15:18, 23:23)

Panowie przejęli inicjatywę od debiutu sustricha. Rumuński średni chłop próbował napojów z wiatrów, ale w szczytowym momencie przewagi „Constanza” zdobyła zaledwie 5 punktów. Mistrz Ukrainy krok po kroku odzyskiwał sytuację i za workami z pierwszej kwarty „przyszły” 2 punkty przewagi.

W drugim 10. scenariuszu lód się nie powtórzył. „Constanza” szybko objęła prowadzenie, a w tym roku drużyna Dana Flesheriu awansowała na 6 punktów. Tym razem władcy nie odważyli się zwiększyć handicapu. A przed wielką przerwą „Dnipro” szybko spadło do minimum.

Trzecia kwarta była już stracona na zagranicznych kursach. Kierownictwo kilkakrotnie przechodziło z rąk do rąk – ani „Konstanca”, ani ekipa Wołodymyra Kowala nie zgubiły się. Drużyna Dniepru zagrała końcówkę meczu nieco lepiej, a do finałowej 10. rundy także przystąpiła z +2.

Panowie mocno pokonali parkiet (5:0), ale Dniepr nie potrzebował zostać pokonanym. Chłopcy z Koval przepracowali w rumuńskiej drużynie trzy tysiące lat. „Constanza” w dalszym ciągu nie była w stanie osiągnąć poziomu 6+ punktów, a pod koniec meczu mistrz Ukrainy wyszedł na prowadzenie.

Wywiązała się nerwowa gra, w której liderem był „Dnipro” najsilniejszy. Mecz odbędzie się 26 kwietnia w Konstancy. Będziesz mógł dostać się do grupy C Pucharu Europy FIBA ​​​​i rywalizować z francuskim Choletem, szwajcarskim Fryburgiem i belgijską Antwerpią.

Przed słowem BIPA rywalizowała wcześniej z ukraińskim Super Liga przed rozpoczęciem sezonu.

Przeczytaj warunki i ważne informacje dotyczące wojny między Rosją a Ukrainą na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.