Szachtar pokonał Obolona w finałowym meczu 7. rundy UPL (wideo)

"Górnicy" zmniejszył różnicę do liderów mistrzostw do czterech punktów.

Szachtarodniósł miażdżące zwycięstwo nadObolonemw meczu finałowym 7. kolejka ukraińskiej Premier League (UPL)sezonu 2024/25. Mecz na Lwowskiej Arenie zakończył się wynikiem 4:0.

Drużyna Doniecka otworzyła wynik w 17. minucie – Artem Bondarenko posłał piłkę do bramki zza pola karnego w polu karnym po faulu od Viniciusa Tobiasa.

Pomarańczowo-Czarni wzmocnili swoją przewagę w drugiej połowie. W 67. minucie Lassina Traore wykonała udany strzał kończący po tym, jak Georgiy Sudakov trafił w słupek z bliskiej odległości.

W 79. minucie drużyna Marino Pusica zapewniła druzgocący wynik – Sudakov strzelił, a Traore strzelił asysta.

Neverton zakończył to spotkanie w 90. minucie, zadając skuteczny cios, wykorzystując podanie Mykoły Matwienki.

Recenzja meczu „Szachtar” ” – „Obolon”< /strong>

Po tym zwycięstwie Szachtar awansował na czwarte miejsce w UPL z 12 punktów. Pitmen zmniejszyli różnicę do liderów mistrzostw Dynama i Oleksandrii do czterech punktów. Z kolei Obolon zamyka tabelę z 2 punktami.

W kolejnej rundzie UPL drużyna Doniecka rozegra 27 września wyjazdowy mecz z Wieresem, a 29 sierpnia Browary zmierzą się z Inguletami.