Milan w ostatnich minutach zaciętego meczu Serie A zapewnił sobie zwycięstwo nad Interem (wideo)

Derby Mediolanu zakończyły się na korzyść Rossoneri.< /p>

Milan pokonał Inter w centralnym meczu 5. rundy włoskiej Serie A sezonu 2024/25. Mecz na stadionie Giuseppe Meazza w Mediolanie zakończył się wynikiem 1:2.

Rossoneri objęli prowadzenie na początku meczu – Christian Pulisic zdobył bramkę po solowym podaniu w meczu 10. minuta.

W połowie pierwszej połowy Nerrazzuri odpowiedzieli atakiem Federico Dimarco. Zespoły schodziły zatem na przerwę z równym wynikiem.

Milan zagrał drugą połowę znacznie lepiej od swoich przeciwników i ostatecznie zdołał wywalczyć zwycięstwo. W 89. minucie Matteo Gabbia głową po rzucie wolnym Tijaniego Reyndersa.

Recenzja meczu „Inter” – „Milan”

Rossoneri, odnosząc drugie zwycięstwo w obecnej Serie A, awansowali na siódmą pozycję z 8 punktami. Nerrazzuri również mają 8 punktów i zajmują szóste miejsce.

W kolejnej rundzie mistrzostw Włoch podopieczne byłego trenera Szachtara Donieck Paulo Fonseca zmierzą się 27 września z Lecce, a drużyna Simone Inzaghiego będzie gościć Później po południu Lecce zmierzą się z Udinese na wyjeździe.