Siedem goli i dymisja: Bayer wywalczył zwycięstwo w szalonym meczu Bundesligi (wideo)

"Farmaceuci” w bardzo trudnym meczu pokonali Wolfsburg.

Bayerpokonał Wolfsburg w niezwykle produktywnym meczu 4 1. rundy rozgrywek Niemiecka Bundesliga sezonu 2024/25. Mecz w Leverkusen zakończył się wynikiem 4:3.

Goście otworzyli wynik w 5. minucie – Nordi Mukiele strzelił samobójcę.

„Farmaceuci” odpowiedzieli na to: „Odpowiedzielimy bramkami Floriana Wirtza i Jonathana Ta. Jednak przed przerwą Wilki ponownie objęły prowadzenie – bramki zdobyli Sebastian Bornauw i Matthias Svanberg.

Zespół Xabiego Alonso na początku drugiej połowy odzyskał równowagę w grze dzięki wysiłkom Piero Incapie.< /p>

Bezczelny przyszedł na koniec spotkania. W 88. minucie Wolfsburg pozostawał w mniejszości – Yannick Gerhard za rażący faul otrzymał prostą czerwoną kartkę.

Gospodarze wykorzystali przewagę liczebną i wywalczyli zwycięstwo w doliczonym czasie gry. W 90+3 minucie decydującego gola zdobył Victor Bonifacy.

Recenzja meczu Bayer – Wolfsburg

Po tym zwycięstwie Bayer z 9 punktami awansował na drugie miejsce w Bundeslidze. Wolfsburg zajmuje 13. pozycję z trzema punktami na koncie.

W kolejnej rundzie mistrzostw Niemiec Bayer zmierzy się 28 września na wyjeździe z Bayernem. Tego samego dnia Wolfsburg podejmie Stuttgart.