Manchester City zremisował z Arsenalem w Premier League w ostatnich sekundach gry w przewadze (wideo)

Zespół Mikela Artety całą drugą połowę rozegrał w dziesięcioosobowym składzie.

Manchester Cityi Arsenal remis w centralnym meczu 5. rundy angielskiej Premier League (EPL) sezonu – 2024/25. Mecz na stadionie Etihad w Manchesterze zakończył się wynikiem 2:2.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 9. minucie meczu – Erling Haaland trafił do bramki Kanonierów po podaniu Savinho.

Londyńczycy odpowiedzieli w 22. minucie, kiedy Riccardo Calafiori posłał piłkę w dalszy róg świetnym uderzeniem z dystansu.

W 45. + 1. minucie , podopieczni Mikela Artety objęli prowadzenie – Gabriel strzelił głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Bukayo Saki.

Tuż przed przerwą Arsenal pozostawał w mniejszości – w 45. + 8. minucie Leandro Trossard otrzymał drugą żółtą kartkę za faul na Bernardzie Silvie.

Zespół Pepa Guardioli atakował przez całą drugą połowę i starał się uniknąć porażki. „Kanonierom” prawie udało się utrzymać zwycięstwo dzięki sprawnej obronie i obronom bramkarza Davida Rayi, ale w 90. + 8. minucie „mieszczanie” wciąż wypracowali remis – John Stones skutecznie dokończył grę.

< p>Ukraiński obrońca Arsenalu ” Aleksander Zinczenko nie znalazł się w składzie na ten mecz ze względu na kontuzję mięśnia łydki.

Recenzja meczu “Manchester City” – “Arsenal”

Zostaną wkrótce dodane.

Po tym meczu Manchester City utrzymał prowadzenie w Premier League z 13 punktami, a „sky blues” mają jeden punkt przewagi nad Liverpoolem i Aston Villą . Z kolei Arsenal zajmuje czwarte miejsce z 11 punktami.

W kolejnej rundzie mistrzostw Anglii Citizens zmierzą się z Newcastle na wyjeździe 28 września, a Kanonierzy będą gościć Leicester.