„Karpaty” w mniejszości utrzymały zwycięstwo nad „Czernomorcem” i przerwały passę bez zwycięstwa w UPL (wideo)

Lwowski klub po raz pierwszy od pięciu meczów wygrał mistrzostwa kraju.

Karpaty pokonały na wyjeździe Czernomorec w meczu otwarcia 7. kolejki ukraińskiej Premier League (UPL) strong> sezon 2024/25. Mecz w Odessie zakończył się wynikiem 0:1.

Pierwsza połowa meczu minęła bez bramek. Na początku drugiej połowy konfrontacji „Lwy” objęły prowadzenie – w 52. minucie Taras Sakiv celnie strzelił z rzutu wolnego w prawy dolny róg.

Wkrótce lwowska drużyna pozostała w mniejszości – w 64. minucie Władimir Adamyuk otrzymał drugą żółtą kartkę i został wyrzucony z boiska za opóźnianie ataku „żeglarzy”.

Reprezentacja Odessy nie potrafiła jednak tego wykorzystać przewagi liczebnej. W rezultacie „zielono-białe” utrzymały minimalne zwycięstwo i przerwały passę czterech meczów bez zwycięstwa w UPL.

Recenzja meczu „Czernomorec” – „Karpaty”< /strong>

Po tym zwycięstwie Karpaty (8 punktów) awansowały na dziewiąte miejsce w UPL. „Czernomorec” (6 punktów) zajmuje 12. miejsce.

W kolejnej rundzie UPL lwowski klub zmierzy się 28 września z „Polesiem”. Tego samego dnia „żeglarze” na trasie zmierzą się z LNZ.