Chelsea bez Mudryka odniosła miażdżące zwycięstwo i zajęła drugie miejsce w Premier League (wideo)

Zawodnicy Enzo Maresca nie pozostawili West Hamowi żadnych szans na wyjeździe

ChelseaUkraiński skrzydłowy Michaił Mudrik pokonał West Ham w meczu otwarcia 5. rundy angielskiej Premier League (EPL)sezon 2024/25. Derby Londynu zakończyły się wynikiem 0:3.

Bohaterem meczu był senegalski napastnik Nicholas Jackson, który zdobył podwójną bramkę. Już w czwartej minucie otworzył wynik po podaniu Jadona Sancho, a w 18. minucie podwoił go, korzystając z asysty Moisésa Caicedo.

Na początku drugiej połowy Jackson dodał asystę do dwóch zdobytych bramek, pomagając Cole'owi Palmerowi strzelonemu w 47. minucie.

Mudryk spędził cały mecz na ławce rezerwowych. W tym sezonie 23-letni Ukrainiec wystąpił tylko w dwóch meczach Premier League i nie spisał się zbyt efektownie.

Recenzja meczu „West Ham” – „Chelsea”

Zwycięstwo pozwoliło podopiecznym Enzo Mareski awansować na drugie miejsce w Premier League z 10 punktami. The Hammers zajmują 14. pozycję z 4 punktami.

W kolejnej rundzie mistrzostw Anglii Blues zmierzą się z Brighton 28 września, a drużyna Julena Lopetegui zmierzy się tego samego dnia na wyjeździe z ukraińskim Brentford Egor Jarmoluk.