Bramka i asysta Dovbika pomogły Romie odnieść pierwsze zwycięstwo w sezonie Serie A (wideo)

Rzymianie pewnie zdobyli trzy punkty w pierwszym meczu pod wodzą Iwana Jurich.

RomaUkraiński napastnik Artem Dovbik pokonał Udinese na swoim boisku w meczu V kolejka włoskiej Serie A sezonu 2024/25. Mecz na Stadio Olimpico w Rzymie zakończył się wynikiem 3:0.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 19. minucie meczu – Dovbik otrzymał podanie od Stefana El -Shaarawy, wszedł w pole karne i strzelił w sam dolny róg.

Na początku drugiej połowy Wilki podwoiły prowadzenie – Paulo Dybala wykorzystał rzut karny.

The wynik stał się druzgocący w 70. minucie – Tommaso Baldanzi, który minutę wcześniej wszedł na boisko jako zmiennik, zagrał z Dovbikiem i przepchnął piłkę obok bramkarza przeciwnika.

Artem rozegrał cały mecz na boisku, strzelił gola i asystował. Tym samym 27-letni Ukrainiec ma już na swoim koncie dwa gole i jedną asystę w pięciu meczach dla Rzymian w obecnej Serie A.

Przypomnijmy, że mecz z Udinese był jego debiutem w roli głównego trenera rzymski klub za Ivana Juricia, któryzastąpiłDaniele De Rossi.

Recenzja meczu „Roma” – „Udinese”

< iframe class=" leniwe ładowanie" data-src="https://embed.megogo.net/ev3/universal?id=25296686&lang=ru"frameborder="0" szerokość="100%" wysokość="500" loading="lazy " scrolling="no" zezwoleniefullscreen="allowfullscreen">

Po pierwszym zwycięstwie w sezonie Serie A Rzymianie z 6 punktami awansowali na dziewiąte miejsce w tabeli. Udinese jest na trzeciej pozycji z 10 punktami.

W kolejnej rundzie mistrzostw Włoch drużyna Dovbika zmierzy się 29 września z Wenecją. Dzień wcześniej Udinese zmierzy się u siebie z Interem.