Ukraińska drużyna futsalu pokonała Afganistan i awansowała do play-offów Mistrzostw Świata 2024 (wideo)

Drużyna Aleksandra Kosenki zajęła drugie miejsce w swojej grupie oraz w 1/8 finale zmierzą się z Holandią.

Ukraińska reprezentacja futsalupokonała reprezentację Afganistanu w meczu finałowym o trzecie miejsce runda grupowa Mistrzostw Świata w futsalu 2024. Mecz w Andiżanie (Uzbekistan) zakończył się wynikiem 4:1 na korzyść „niebiesko-żółtych”.

Ukraińcy otworzyli wynik w 15. minucie – Jewgienij Żuk wykorzystał rzut karny. A minutę później prowadzenie naszego zespołu powiększył Daniil Abakshin.

Na początku drugiej połowy Afganistan zmniejszył przewagę – w 26. minucie strzelił Mehran Gholami.

Jednakże Ukraińska drużyna odpowiedziała dwoma własnymi bramkami. W 37. minucie bramkę zdobył Michaił Zwarych, a minutę później Igor Korsun ostatecznie usunął pytanie o zwycięzcę meczu, uderzając w pustą bramkę.

Recenzja meczu Ukraina – Afganistan

< p>Zostaną wkrótce dodane.

Dla „niebiesko-żółtych” to drugie zwycięstwo w tym Pucharze Świata. W pierwszej rundzie Ukraina przegrała z Argentyną (1:7), a następnie zniszczyła Angolę (7:2).

Tym samym drużyna Aleksandra Kosenki z 6 punktami zajęła drugie miejsce w grupie C i awansowała do do 1/8 finału, gdzie zmierzą się z reprezentacją Holandii, która zajęła drugie miejsce w grupie A.

Zgodnie z regulaminem do 1/8 finału awansują dwie drużyny, po których najlepsze drużyny z każdej grupy oraz cztery z sześciu drużyn, które w swoich kwartetach zajmą trzecie miejsce.

Mecz Ukrainy z Holandią w 1/8 finału odbędzie się we wtorek, 24 września o godz. 18 :00 czasu kijowskiego.

Reprezentacja Ukrainy po raz szósty w historii bierze udział w Pucharze Świata w futsalu. Najlepszym wynikiem „niebiesko-żółtych” było czwarte miejsce na debiutanckim turnieju naszej drużyny w 1996 roku.

Na mundialu 2004 i 2008 reprezentacja Ukrainy zatrzymała się w II rundzie grupowej (pierwsza ósemka ), w 2012 roku dotarła do ćwierćfinału, a w 2016 została wyeliminowana w 1/8 finału.