„Aleksandria” większością pokonała nowicjusza UPL i wróciła na szczyt rankingów (wideo)

Zespół Rusłana Rotana zajmował się „Lewym Brzegiem”.

Aleksandriapokonała Lefty Berega w domowym meczu 7. kolejki ukraińskiej Premier League (UPL) sezonu 2024 /25. Mecz na stadionie Nika zakończył się wynikiem 2:0.

Pierwsza połowa minęła bez bramek. Tuż przed przerwą goście pozostali w mniejszości – w 45. + 1. minucie Daniił Sukhoruchko otrzymał drugą żółtą kartkę i został wyrzucony z boiska.

W drugiej połowie spotkania podopieczne Rusłana Rotana przejęły wykorzystali przewagę liczebną i posłali do bramek nowicjusza elitarnej dywizji dwa gole. W 53. minucie Ferreira Campos otworzyła wynik, a w 68. minucie Artem Shabanov po rzucie rożnym powiększył przewagę gospodarzy.

Recenzja meczu „Aleksandria” – „ Lewy brzeg”

Po zwycięstwie „Aleksandria” z 16 punktami wróciła na pierwsze miejsce w UPL. „Lewy Brzeg” z 6 punktami zajmuje 11. pozycję.

W kolejnej rundzie mistrzostw Ukrainy Aleksandryjczycy zmierzą się 28 września na wyjeździe z „Kryvbassem”, a „Lewy Brzeg” będzie gościł „Dynamo” dzień później.