Liga Mistrzów: Benfica wygrała w Serbii z Trubinem, Arsenal podzielił się punktami z Atalantą (wideo)

Aleksander Zinchenko nie pomógł „strzelcom” z powodu kontuzji.

W meczach pierwszej rundy fazy zasadniczej Ligi Mistrzów sezonu 2024/25 portugalska Benfica pokonała Serbkę Crvenę Zvezdę (1:2), a londyński Arsenal zremisował z włoską Atalantą< /strong> (0:0).

Podopieczni Bruno Lagera objęli prowadzenie w 9. minucie dzięki staraniom Kerema Aktürkoglu, a w 29. minucie Orkun Kekçü po rzucie wolnym podwoił przewagę Orłów.

Na koniec meczu Serb klub zmniejszył przewagę – w 86. minucie Felicio Milson strzelił gola, ale gospodarzom nie starczyło na więcej.

Ukraiński bramkarz Benfiki Anatolij Trubin cały mecz rozegrał na boisku.

W drugiej rundzie Benfica podejmie Madryt 2 października Atletico, a Crvena Zvezda dzień wcześniej zmierzy się z Interem Mediolan.

Recenzja meczu „Crvena Zvezda” – „Benfica”

W innej grze dnia , Arsenal i Atalanta nie strzeliły bramek, a Bergamascos nie wykorzystali rzutu karnego w 51. minucie – David Raya sparował rzut karny Mateo Retegui, po czym także zdołał zdobyć bramkę.

Ukraiński obrońca Kanonierów Aleksander Zinczenko nie znalazł się w składzie na ten mecz ze względu na kontuzję mięśnia łydki.

1 października Arsenal zmierzy się z PSG w drugiej rundzie. Dzień później Atalanta rozegra wyjazdowy mecz z Szachtarem Donieck.

Recenzja meczu „Arsenal” – „Atalanta”

W zaktualizowanym formacie Ligi Mistrzów każda drużyna rozegra w rundzie głównej osiem meczów z różnymi przeciwnikami (cztery u siebie i cztery na wyjeździe). Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali 2 przeciwników z 4 różnych pul.

Osiem najlepszych drużyn fazy głównej Ligi Mistrzów zakwalifikuje się do 1/8 finału. Kluby zajmujące miejsca od 9. do 24. w klasyfikacji generalnej rozegrają podwójne mecze barażowe o awans do 1/8 finału. Reszta uzupełni swoje występy w europejskich konkursach.