Barcelona w defensywie rewelacyjnie przegrała z Monako na starcie Ligi Mistrzów (wideo)

Wczesne usunięcie Erica Garcii radykalnie wpłynęło na przebieg konfrontacji.< /strong> /p>

Barcelona poniosła niespodziewaną porażkę z Monako w wyjazdowym meczu pierwszej rundy fazy zasadniczej rozgrywek Liga Mistrzów sezonu 2024/25. Mecz na Stade Louis II w Monako zakończył się wynikiem 2:1.

Już w 11. minucie meczu Katalończycy pozostali w mniejszości – Eric Garcia otrzymał czerwoną kartkę i został wyrzucony z boiska.

Monegaskowie wykorzystali przewagę liczebną w 16. minucie, kiedy wynik otworzył Magnes Akliusz.

Podopieczni Hansiego Flicka wyrównali w 28. minucie z 17 próbami – letni Lamin Yamal, który strzelił swojego debiutanckiego gola w Lidze Mistrzów.

Jednak w drugiej połowie gospodarze zdołali wywrzeć presję na Blaugranas i wyrwać zwycięstwo. W 71. minucie decydujący cios zadał George Ilenikena.

Recenzja meczu „Monako” – „Barcelona”

W drugiej rundzie Ligi Mistrzów podopieczni Adiego Hüttera zmierzą się 2 października na wyjeździe z Dinamo Zagrzeb. Dzień wcześniej Barcelona będzie gościć Swiss Young Boys.

W zaktualizowanym formacie Ligi Mistrzów każda drużyna w rundzie zasadniczej rozegra osiem meczów z różnymi przeciwnikami (cztery u siebie i cztery na wyjeździe). Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali 2 przeciwników z 4 różnych pul.

Osiem najlepszych drużyn fazy głównej Ligi Mistrzów zakwalifikuje się do 1/8 finału. Kluby zajmujące miejsca od 9. do 24. w klasyfikacji generalnej rozegrają podwójne mecze barażowe o awans do 1/8 finału. Reszta uzupełni swoje występy w europejskich konkursach.