Liverpool odniósł miażdżące zwycięstwo nad Milanem w pierwszej rundzie Ligi Mistrzów (wideo)

"Merseysiders” stracili na początku spotkania, ale potem udowodnili swoją przewagę nad przeciwnikiem.

Angielski Liverpool pokonał włoski Milan mecz wyjazdowy pierwszej rundy fazy zasadniczej Ligi Mistrzów sezonu 2024/25. Mecz na stadionie San Siro w Mediolanie zakończył się wynikiem 1:3.

Rossoneri objęli prowadzenie w trzeciej minucie dzięki wysiłkom Christiana Pulisica, ale jeszcze przed przerwą podopieczni Arne Slota odwrócili losy meczu – Ibrahima Konate i Virgil Van Dijk strzelili gole z rzutów rożnych odpowiednio w 23. i 41. minucie.

Dodatkowo zespół Paulo Fonseca został dwukrotnie obroniony przez bramkę po strzałach Mohameda Salaha.

Na początku drugiej połowy kontuzjowany był główny bramkarz Milanu Mike Maignan. Zamiast tego na boisko wyszedł 19-letni Lorenzo Torriani, dla którego był to debiut w dorosłej piłce nożnej.

W 67. minucie Merseysiders umocnili swoją przewagę punktową – bramkę zdobył Dominik Szoboszlai.

p> < p>Przed końcem meczu gospodarze stracili także kapitana – obrońcę Davida Calabrię, który z powodu kontuzji zmuszony był przedwcześnie opuścić boisko. Wynik na tablicy wyników już się nie zmienił.

Recenzja meczu „Milan” – „Liverpool”

W drugiej rundzie Liverpool będzie gościł Bolonię 2 października, a Milan dzień wcześniej zmierzy się z Bayerem Leverkusen.

W zaktualizowanym formacie Ligi Mistrzów Liga, każda drużyna w rundzie zasadniczej rozegra osiem meczów z różnymi przeciwnikami (cztery u siebie i cztery na wyjeździe). Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali po 2 przeciwników z 4 różnych pul.

Osiem najlepszych drużyn fazy głównej Ligi Mistrzów zakwalifikuje się do 1/8 finału. Kluby, które w klasyfikacji generalnej zajmą miejsca od 9. do 24., o awans do 1/8 finału rozegrają podwójne mecze barażowe. Reszta uzupełni swoje występy w europejskich konkursach.