Girona z Cygankowem w ostatnich minutach przegrała z PSG w debiutanckim meczu Ligi Mistrzów (wideo)

Błąd bramkarza uniemożliwił podopiecznym Michela zdobycie historycznego punktu w głównym klubie Turniej europejski.

Hiszpańska Girona ukraińskiego pomocnika Viktora Tsygankowa została pokonana przez francuską PSG w wyjazdowym meczu pierwszej rundy fazy zasadniczej Ligi Mistrzów sezonu 2024/25. Mecz na stadionie Parc des Princes w Paryżu zakończył się wynikiem 1:0.

Jedynego gola w tym spotkaniu Paryżanie strzelili w 90. minucie. Bramkarz gości Paula Gassaniga, który wielokrotnie pomagał swojej drużynie w akcji ratunkowej, popełnił błąd i po dośrodkowaniu Nuno Mendesa w prostej sytuacji minął piłkę między nogami.

Cygankow wszedł do wyjściowego składu katalońskiego klubu i rozegrał 88 minut, po czym zastąpił go Alejandro Frances.

Przypomnijmy, że dla Girony był to pierwszy mecz w historii Ligi Mistrzów.

Relacja z meczu PSG – Girona

W drugiej rundzie najbardziej prestiżowego europejskiego turnieju Zespół Cygankowa będzie gościł holenderski Feyenoord 2 października, a zespół Luisa Enrique dzień wcześniej zmierzy się na wyjeździe z Londynem Arsenal.

W zaktualizowanym formacie Ligi Mistrzów każda drużyna rozegra osiem meczów z różnymi przeciwnikami w rundzie zasadniczej (cztery u siebie i cztery na wyjeździe). Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali 2 przeciwników z 4 różnych pul.

Osiem najlepszych drużyn fazy głównej Ligi Mistrzów zakwalifikuje się do 1/8 finału. Kluby zajmujące miejsca od 9. do 24. w klasyfikacji generalnej rozegrają podwójne mecze barażowe o awans do 1/8 finału. Reszta uzupełni swoje występy w europejskich konkursach.