Real Madryt bez Lunina odniósł trudne zwycięstwo nad Stuttgartem w Lidze Mistrzów (wideo)

Obecny posiadacz Pucharu Mistrzów pomyślnie rozpoczął obronę tytułu.< /strong>< /p>

Real Madryt pokonał Stuttgart u siebie w meczu pierwszej rundy fazy zasadniczej Ligi Mistrzów sezonu 2024/25. Mecz na stadionie Santiago Bernabeu w Madrycie zakończył się wynikiem 3:1.

Pierwsza połowa minęła bez bramek, a niemiecki klub wielokrotnie zagrażał bramce Los Blancos i tylko solidna gra Thibauta Courtoisa pozwoliła gospodarzom nie stracić gola.

Już na początku drugiej połowy meczu Kylian Mbappe objął prowadzenie z Madrytu. Szwabijczycy wrócili do gry w 68. minucie po precyzyjnym strzale Deniza Undavy.

Jednak w końcówce meczu drużynie Carlo Ancelottiego udało się wypracować sobie zwycięstwo. Antonio Rudiger zdobył bramkę w 83. minucie. A w doliczonym czasie gry, w 90+5. minucie, 18-letni Endrik ustanowił końcowy wynik.

Ukraiński bramkarz Blancos Andrey Lunin cały mecz spędził na ławce rezerwowych . W tym sezonie nie wystąpił jeszcze na boisku w oficjalnych meczach.

Dodamy, że Lunin niedawno przedłużył kontrakt z Royal Club do lata 2030 roku.

p>

Recenzja meczu „Real Madryt” – „Stuttgart”

W ten sposób klub madrycki z sukcesem rozpoczął obronę tytułu obecnego posiadacza Pucharu Mistrzów. W finale ostatniego turnieju Real pokonał Borussię Dortmund z wynikiem 2:0.

W drugiej rundzie Real zmierzy się 2 października na wyjeździe z Lille, a Stuttgart będzie tego dnia gościł Spartę Praga wcześniej.

W zaktualizowanym formacie Ligi Mistrzów każda drużyna rozegra w rundzie głównej osiem meczów z różnymi przeciwnikami (cztery u siebie i cztery na wyjeździe). Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali po 2 przeciwników z 4 różnych pul.

Osiem najlepszych drużyn fazy głównej Ligi Mistrzów zakwalifikuje się do 1/8 finału. Kluby, które w klasyfikacji generalnej zajmą miejsca od 9. do 24., o awans do 1/8 finału rozegrają podwójne mecze barażowe. Reszta uzupełni swoje występy w europejskich konkursach.