Site icon GEO Polityka

Analiza łańcucha: Region Azji Środkowej i Południowej oraz Oceanii stał się trzecim co do wielkości światowym centrum kryptowalut

Według ekspertów Chainalytics od lipca 2023 r. do czerwca 2024 r. region Azji Środkowej i Południowej oraz Oceanii (CSAO) przyciągnęła inwestycje w kryptowaluty o wartości ponad 750 miliardów dolarów, co czyni ją trzecim co do wielkości rynkiem aktywów cyfrowych na świecie.

Według raportu Chainalytic, w tym okresie około 17% inwestycji w aktywa cyfrowe miało miejsce w krajach CSAO. Dzięki silnemu wzrostowi bazy klientów i dużej aktywności na rynku użytkowników kraje takie jak Indie, Singapur i Indonezja poczyniły niezwykłe postępy w rozwoju swojej gospodarki cyfrowej.

Wśród krajów w regionie Indie zajęły pierwsze miejsce pod względem przyjęcia aktywów cyfrowych i drugi pod względem wielkości przyciągniętych aktywów kryptograficznych – w okresie sprawozdawczym napływ środków do krajowego sektora kryptograficznego przekroczył 157 miliardów dolarów. 

Singapur stał się regionalnym liderem w akceptowaniu płatności w kryptowalutach i stał się centrum innowacji CSAO. W drugim kwartale tego roku łączna wartość transakcji kryptowalutowych przeprowadzonych za pośrednictwem usług handlowych w Singapurze zbliżyła się do 1 miliarda dolarów. Analitycy uważają, że normalizacja polityki regulacyjnej przez Urząd Monetarny Singapuru (MAS) przyczyniła się do wzrostu wolumenu transakcji kryptowalutowych. .

W Indonezji głównymi czynnikami szybkiego rozwoju handlu kryptowalutami, zdaniem ekspertów, było duże zainteresowanie użytkowników detalicznych inwestycjami spekulacyjnymi, a także rosnąca świadomość społeczna na temat kryptowalut jako alternatywnych instrumentów finansowych. Na tym tle indonezyjski rynek kryptowalut wzrósł o prawie 200%. 

Według indonezyjskiej Agencji Nadzoru Handlu Kontraktami Terminowymi na Towary (Bappebti) wolumen transakcji kryptowalutowych w maju tego roku osiągnął 49,82 miliarda rupii (5 milionów dolarów), czyli o 506,83% więcej niż w maju 2023 roku. W pierwszej połowie roku łączny wolumen transakcji osiągnął 260,9 miliarda rupii (17 milionów dolarów), czyli prawie dwukrotnie więcej niż w 2023 roku. 

Jednocześnie siedem z dwudziestu krajów znajdujących się w pierwszej dwudziestce rankingu Chainalytic w globalnym indeksie adopcji kryptowalut reprezentuje region CSAO. Oprócz Indii i Indonezji znaczące osiągnięcia osiągnęły Wietnam, Filipiny, Pakistan, Tajlandia i Kambodża. 

Wcześniej premier Indii Narenda Modi wezwał przywódców krajów G20 do stworzenia międzynarodowego systemu regulacji aktywów cyfrowych.

Источник: bits.media

Exit mobile version