Site icon GEO Polityka

Hayden Adams: „Laboratoria Uniswap i Fundacja Uniswap nigdy nie brały pieniędzy za wdrożenie protokołu”

Założyciel zdecentralizowanej platformy Uniswap, Hayden Adams, próbował zdementować pogłoski o tym, że Uniswap Labs i Fundacja Uniswap pobiera opłaty za wdrożenie protokołu.

Adams zapewnił, że żadna z tych organizacji nigdy nie prosiła o opłatę za wdrożenie protokołu Uniswap. Decyzje o wdrożeniu Uniswapa podejmowane są na podstawie głosów społeczności – posiadacze tokenów głosują nad wszystkimi zmianami protokołu, dodał założyciel projektu. Ten zdecentralizowany model zapewnia, że ​​Uniswap Labs i Fundacja Uniswap nie mogą bezpośrednio wpływać na decyzje, dzięki czemu proces zarządzania staje się bardziej przejrzysty.

„Rzadko rozwidlam, żeby zwrócić na siebie uwagę, a krążące plotki są całkowicie fałszywe” – napisał Hayden Adams w mediach społecznościowych X.

Założyciel Uniswap mówił o priorytetach deweloperów w procesie rozpatrywania roszczeń przed amerykańską Komisją ds. Handlu Kontraktami Terminowymi Towarowymi (CFTC). Niedawno organ regulacyjny oskarżył platformę o nielegalne oferowanie kryptowalutowych instrumentów pochodnych i brak rejestracji, dlatego Uniswap Labs zgodził się zapłacić karę w wysokości 175 000 dolarów. Według Adamsa integracja nowego łańcucha wiedzy zerowej (zk) jest znacznie bardziej złożona niż wdrożenie standardowego łańcucha stosu OP. Uniswap przydziela zasoby strategicznie, aby poprawić funkcjonowanie protokołu w różnych ekosystemach blockchain.

W kwietniu giełda Uniswap podwyższyła opłaty transakcyjne z 0,15% do 0,25%. Może to wynikać z przygotowań do postępowania sądowego z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) – regulator zagroził pozwaniem platformy za obrót niezarejestrowanymi papierami wartościowymi. W debacie uznano oskarżenia departamentu za bezpodstawne.

Источник: bits.media

Exit mobile version