Włochy straciły bramkę w 13. sekundzie, ale odrobiły straty i pokonały Francję w Lidze Narodów (wideo)

Rekordowy szybki gol nie pomógł Francuzom w zdobyciu przynajmniej punkt w meczu z „Squadra Azzurra”.

Reprezentacja Włoch pokonała na wyjeździe drużynę Francji mecz I rundy grupowej Ligi Narodów sezonu 2024/25. Mecz kwartetu A2 na stadionie Parc des Princes w Paryżu zakończył się wynikiem 1:3.

Już w pierwszej minucie meczu „Les Blais” zwyciężył ołów. Bradley Barcola strzelił gola w 13. sekundzie – to najszybszy gol w historii francuskiej reprezentacji.

W 30. minucie Squadra Azzurra wyrównał – bramkę zdobył Federico Dimarco. Zespoły schodziły więc na przerwę z parytetem w wynikach.

Na początku drugiej połowy Włosi po raz pierwszy w tym meczu objęli prowadzenie – w 51. minucie Davide Frattesi strzelił gola precyzyjny strzał.

Trzeci zespół Luciano Spallettiego strzelił bramkę przeciwnikowi w 74. minucie dzięki wysiłkom Giacomo Raspadoriego. Zespół Didiera Deschampsa nie miał już sił, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Recenzja meczu Francja – Włochy

W drugim meczu pierwszej rundy tej grupy Belgia pokonała u siebie Izrael z wynikiem 3:1.

W drugiej rundzie Francja będzie gościć Belgię, a Włochy zmierzą się z Izraelem. Obie walki odbędą się 9 września.