Siły PPO zniszczyły wszystkich „Shahedi”, którzy zmierzali prosto do Kijowa, – KMVA

Wszystkie drony uderzeniowe wystrzelone przez Rosjan na Kijów zostały zredukowane przez siły obrony przeciwlotniczej . Dotykało to codziennie połowę populacji.

RBC-Ukraina poinformowała o tym w piśmie do szefa KMVA Siergieja Popki.

Domyślił się, że drony typu „Shahed” zaczęli napływać na terytorium Ukrainy z różnych stron. Jest już prawie północ, a Kijów zbliża się do trzeciej rocznicy tej nocy.

„Alarm w stolicy jest ogłuszający od 18 tygodni. W tym czasie godzinie obrona nad Kijowem była silnie broniona. Piloci, którzy zagrażali stolicom, zostali zniszczeni przez wrogie UAV, ale nie osiągnęli celu” – powiedział Popko.

Jego słowami w wyniku ataku. rosyjskich dronów uderzeniowych w obwodzie peczerskim odnotowano spadek liczby sztuczek z kilku powodów. Na otwartej przestrzeni, na powierzchni 50 m2 wykryto pożar, który został szybko ugaszony.

Najpierw zauważono, że na terenie nie było ofiar ani zniszczeń. I dodał, że w sąsiednich rejonach Kijowa ataki dronów nadal budzą niepokój i mogą zmienić kurs w stronę stolicy.

Nocny atak dronów kamikadze

Rosjanie zaczęli wystrzeliwać Shahedi wieczorem w piątek 6 veresnya.

Około 2:00 w pobliżu obwodu kijowskiego dało się zauważyć zauważalne wibracje przez obronę przeciwlotniczą.

Po 3:00 w Kijowie rozległ się ogłuszający alarm.

p>

Niestety księżyc przerwał w stolicy serię naciskających wibracji robota PPO na dronach.

Wypadki zestrzelonych dronów spadły w kilku obszarach. Ruina była niszczona każdego dnia.

Przeczytaj warunki i ważne informacje dotyczące wojny między Rosją a Ukrainą nakanale RBC-Ukraina w Telegramie.< /p>