Kandydat do nagrody Puskása: włoska drużyna strzeliła świetnego gola przeciwko Francji w Lidze Narodów (wideo)

Federico Dimarco strzelił gola Le Blais po spektakularnej kombinacji.

Obrońca reprezentacji Włoch Federico Dimarco strzelił jedną z najpiękniejszych bramek bieżącego sezonu, strzelając gola w meczu Pierwsza runda fazy grupowej Ligi Narodów przeciwko Francji.

W 30. minucie meczu Dimarco wyrównał wynik meczu. Po dośrodkowaniu z prawej flanki, przy wejściu na pole karne Francji, nawiązał kontakt z pomocnikiem Sandro Tonalim i celnie strzelił z woleja w dalszy górny róg.

Nie ma wątpliwości, że ten gol mógł zostać zdobyty wśród pretendentów do nagrody Puskása, przyznawanej przez FIFA za najlepszą bramkę roku.

Film przedstawiający bramkę Dimarco

Mecz na stadionie Parc des Princes w Paryżu zakończył się wynikiem 1:3 . Włochy straciły bramkę w 13. sekundzie, ale odrobiły straty i pokonały Francję.

W kolejnym meczu pierwszej rundy kwartetu A2 Belgia pokonała u siebie Izrael wynikiem 3:1.

W drugiej rundzie Francja zmierzy się z Belgią, a Włochy z Izraelem. Obie walki odbędą się 9 września.