Ukraińska młodzieżowa reprezentacja odniosła zdecydowane zwycięstwo nad Serbią w kwalifikacjach do Euro 2025 (wideo)

Drużyna Unaia Melgosy wygrała siódmy mecz z rzędu i została wyłącznym liderem swojej grupy.< /strong>

Młodzieżowa reprezentacja Ukrainy (U-21)pokonała reprezentację Serbii w meczu 7. rundy rozgrywek fazie grupowej eliminacji do Euro 2025. Mecz w Rydze na Łotwie zakończył się wynikiem 2:1.

Już w 7. minucie spotkania Serbowie wyszli na prowadzenie – po rzucie rożnym zdobył Samed Bazhdar kopnij.

W 34. minucie Ukraińcy doprowadzili do wyrównania – Nazar Wołoszyn celnie strzelił w dalszy róg, wykorzystując podanie Arsenija Batagowa.

Zespoły schodziły na przerwę z równym wynikiem, a w drugiej połowie Niebiesko-żółci strzelili zwycięskiego gola. W 58. minucie Jegor Jarmoluk pięknym kopnięciem wykorzystał rzut karny, który zdobył Ilya Kvasnitsa.

Pełny film z meczu Ukraina U-21 – Serbia U-21

Dla ukraińskiej drużyny młodzieżowej jest to siódme zwycięstwo z rzędu w obecnych eliminacjach do mistrzostw kontynentalnych.

Zespół Unaia Melgosy został jedynym liderem swojej grupy z 21 punktami. Ukraińcy mają trzy punkty przewagi nad swoim najbliższym rywalem, reprezentacją Anglii.

Pokonując Serbów, ukraińska drużyna zapewniła sobie miejsce w pierwszej dwójce grupy kwalifikacyjnej i przynajmniej udział w meczach play-off o kwalifikację do Mistrzostw Europy.

Nasza drużyna młodzieżowa kolejny mecz w eliminacjach do Euro 2025 rozegra we wtorek, 10 września, z Irlandią Północną.

Przypominamy Państwu, że w finałowej części Euro 2025 (U-21) będzie rywalizować 16 drużyn: Słowacja (gospodarz turnieju finałowego) i 15 innych drużyn, które dołączą do niej na podstawie wyników selekcji (dziewięć zwycięzców grup, trzy najlepsze drużyny wśród zdobywców drugich miejsc i trzech zwycięzców play-offów, w których zagra sześciu zdobywców drugiego miejsca).