Site icon GEO Polityka

Durov w więzieniu – Toncoin u szczytu: rynek kryptowalut ponownie spada

Opinia Aresztowanie założyciela Telegramu Pavla Durova miało negatywny wpływ na kurs Toncoin (TON). Inne kryptowaluty również spadły po spekulacyjnym wzroście na początku tygodnia.

Toncoin

< p>

TON od czerwca znajduje się w trendzie spadkowym, a w ciągu ostatniego tygodnia kryptowaluta straciła ponad 18,5%. W ciągu siedmiu dni dwie sesje giełdowe zakończyły się spadkiem o ponad 11%: w sobotę 24 sierpnia i w poniedziałek 26 sierpnia.

Źródło: tradingview.com

Głównym czynnikiem, który spowodował tak gwałtowny spadek Toncoina, było zatrzymanie Pawła Durowa, twórcy komunikatora Telegram. Biznesmenowi postawiono zarzuty dotyczące 12 artykułów karnych. W rezultacie cena kryptowaluty Toncoin, bezpośrednio kojarzonej z Telegramem, spadła o 18%.

Zatrzymanie Durowa doprowadziło do ponaddwukrotnego wzrostu otwartych pozycji (liczby otwartych kontraktów futures) w aktywach. Jeśli 24 sierpnia kwota ta wynosiła 14,08 mln dolarów, to 26 sierpnia było to już 40,8 mln dolarów, a następnie liczba ta zaczęła spadać i 30 sierpnia wartość otwartych pozycji Toncoina wyniosła 27,54 mln dolarów.

Źródło: coinglass.com

Dodatkowo w ciągu tygodnia wystąpiła awaria w sieci kryptowalut – przez sześć godzin nie przeprowadzono transakcji. Problemy operacyjne były spowodowane nieprawidłowym obciążeniem sieci. Kilku walidatorów miało problemy z wyczyszczeniem swoich baz danych, co spowodowało utratę konsensusu i zawieszenie transakcji. Z tego powodu wpłaty i wypłaty aktywów powiązane z siecią Toncoin były chwilowo niedostępne na giełdach kryptowalut Binance i Bybit.

Wielu anonimowych kryptoanalityków uważa, że ​​trudności, przed którymi stoi kryptowaluta, są tymczasowe. Tym samym Altcoin Sherpa stwierdził, że jest prawdopodobne, że TON wzrośnie do 6,3 dolara, a The Crypto Dog po prostu wierzy w silny wzrost.

Sądząc po wykresie, możesz zrozumieć ich nastrój. Na wieść o aresztowaniu Durowa cena Toncoina spadła do 5 dolarów, ale jeszcze 5 sierpnia była niższa – 4733 dolarów. Wskaźniki wskazują na dominację niedźwiedzia – cena znajduje się poniżej 50-dniowej średniej kroczącej (na niebiesko), RSI spadł do 38,89. Nie ma potrzeby mówić o przejściu do trendu zwyżkowego przed pokonaniem poziomu oporu na poziomie 6 dolarów. Poziom wsparcia wynosi 5 USD.

Źródło: tradingview.com

Bitcoin

Euforia wywołana przemówieniem szefa Systemu Rezerwy Federalnej USA (FRS) Jerome’a Powella na temat możliwej obniżki głównej stopy procentowej we wrześniu trwała tylko trzy dni, po czym BTC ponownie zaczął spadać. Od 23 do 30 sierpnia cena pierwszej kryptowaluty spadła o 7,8%, ponownie spadając poniżej ważnej psychologicznej granicy 60 000 dolarów.

Źródło: tradingview.com

Nie ma jeszcze żadnych konkretów na temat obniżki stóp, więc zaledwie kilka dni po przemówieniu Powella inwestorzy zaczęli po prostu realizować zyski. Jednak ogólnie sytuacja nie wygląda tragicznie dla BTC.

Według platformy analitycznej CryptoQuant rezerwy giełd kryptowalut osiągnęły minimum w 2024 roku – od 1 stycznia do 29 sierpnia liczba ta spadła o prawie 13%. A im mniejsza podaż BTC, tym mniej możliwości jego sprzedaży. Ponadto posiadacze akumulują aktywa, co wskazuje na ich oczekiwanie wzrostu wartości w przyszłości.

Giełda Chicago Mercantile Exchange (CME) ogłosiła wprowadzenie od 30 września piątkowych kontraktów futures na Bitcoin – Bitcoin Friday Futures (BFF). Każdy z kontraktów będzie reprezentował 1/50 wartości BTC. Okres ważności takich kontraktów będzie wynosił tydzień: od piątku do piątku. Sam pomysł nie był rewolucyjny. Jednak kolejne nowe narzędzie do handlu największą kryptowalutą wskazuje na wzrost jej popularności, a także przyciąga nowy kapitał do branży.

Z punktu widzenia analizy technicznej inicjatywa w Bitcoinie należy do niedźwiedzi. Do takiego wniosku można dojść na podstawie niedawnego spadku BTC, a także spadku ceny poniżej 50-dniowej średniej kroczącej (zaznaczonej na niebiesko). Wskaźnik ADX spadł jednak do 19,01, z czego można wnioskować, że na rynku jako takim nie ma trendu. Poziomy wsparcia i oporu: odpowiednio 65 103 USD i 56 500 USD.

&nbsp ;

Źródło: tradingview.com

Indeks strachu i chciwości pozostał niezmieniony w porównaniu z zeszłym tygodniem. Jego wartość nadal wynosi 34. Wskazuje to na przewagę strachu nad chciwością w działaniach inwestorów kryptowalut.

Ethereum

Spadek ceny Ethereum w ciągu tygodnia przekroczył 8,5% i obecnie druga co do wielkości kryptowaluta pod względem kapitalizacji ponownie kosztuje około 2500 dolarów

Źródło: tradingview.com

Ujemną dynamikę fal radiowych tłumaczy się przede wszystkim słabymi wskaźnikami. Na przykład siedmiodniowa średnia krocząca wolumenu obrotu w sieci Ethereum sygnalizuje ponad dwukrotny spadek w sierpniu w porównaniu z lipcem (3,17 miliarda dolarów w porównaniu z 6,56 miliarda dolarów).

Źródło: theblock.co

Podobna sytuacja ma miejsce przy siedmiodniowej średniej kroczącej dla transakcji w sieci – liczba ta spadła do 1,1 mln. Tak niskich poziomów nie widzieliśmy od lutego tego roku.

Źródło: theblock.co

Nie dodaj pozytywną sytuację w spotowych ETF-ach dla eteru. Chociaż 28 sierpnia napływ środków wyniósł 5,84 mln dolarów, co przerwało passę dziewięciu dni odpływów, ogólny trend w tym tygodniu był nadal negatywny. W ciągu siedmiu dni wypłacono łącznie 12,61 miliona dolarów.

Źródło: sosovalue.xyz

Z punktu widzenia analizy technicznej sprzedawcy przejmują inicjatywę na falach radiowych. Dotyczy to zarówno długoterminowego, jak i krótkoterminowego, o czym świadczy fakt, że cena znajduje się poniżej 200-dniowej (zaznaczonej na pomarańczowo) i 50-dniowej (zaznaczonej na niebiesko) średniej kroczącej. Aktualne poziomy wsparcia i oporu: odpowiednio 2112 USD i 2811 USD.

Źródło: tradingview.com

Wnioski

Rynek kryptowalut ponownie spada: Toncoin spadł po wiadomości o zatrzymaniu Pavla Durova; Zachęcające wypowiedzi Jerome'a ​​Powella trwały dokładnie trzy dni, po których Bitcoin spadł poniżej 60 000 dolarów; Ethereum w dalszym ciągu ma słabą wydajność sieci i nie widać znaczącej aktywności na rynku spotowych funduszy ETF Ethereum.

Ten materiał i zawarte w nim informacje nie stanowią indywidualnej ani innej porady inwestycyjnej. Opinie redaktorów mogą nie pokrywać się z opiniami autora, portali analitycznych i ekspertów.

Источник: bits.media

Exit mobile version