Komisja Rady Najwyższej ds. Finansów, Polityki Podatkowej i Celnej zarekomendowała przed pierwszym czytaniem rządowy projekt ustawy nr 11400 w sprawie opodatkowania cashbacku w ramach platformy gospodarczej „Made in Ukraine”. Poinformował o tym przedstawiciel Gabinetu Ministrów w parlamencie Taras Melnichuk.
< i> ► Przeczytaj Ministerstwo Finansów na Instagramie: najważniejsze wiadomości o inwestycjach i finansach<
Co zakłada projekt ustawy
Projekt przewiduje nowelizację Ordynacji podatkowej wprowadzić program cashbacku za zakup towarów produkcji ukraińskiej.
Zgodnie z dokumentem do całkowitego miesięcznego (rocznego) dochodu podlegającego opodatkowaniu płatnika podatku dochodowego od osób fizycznych nie wlicza się dochodów w postaci środków otrzymanych w ramach realizacji pilotażowego projektu „Made in Ukraine”.
Przeczytaj: Największe sieci supermarketów dołączą do Krajowego Cashbacku
Co wiadomo o programie
W programie konsumenci mają możliwość otrzymają odszkodowanie w wysokości 10% wartości zakupionego przez siebie towaru ukraińskiego.
p>
Aby otrzymać zwrot pieniędzy, konsument musi wyrazić zgodę na to, aby banki, których kartami dana osoba korzystała z przekazywania informacji o płatnościach w sklepach, które przystąpiły do programu. A także załóż specjalne konto w jednym z banków i odbierz wirtualną lub fizyczną kartę w aplikacji lub oddziale.
Następnie w aplikacji mobilnej „Diya” wybierz usługę „Krajowy Cashback”, gdzie należy wskazać specjalną kartę, do której naliczany jest co miesiąc zwrot gotówki.
Przeczytaj: Banki komercyjne przystąpią do państwowego programu „Krajowy zwrot gotówki” – Bankier
< p>Maksymalna kwota zwrotu gotówki wynosi 3 tysiące UAH miesięcznie. Obywatele będą mogli przeznaczyć środki typu cashback na opłacenie usług, w szczególności usług komunalnych i medycznych, zakup obligacji wojskowych, przekazanie darowizn na rzecz sił zbrojnych itp.
Pamiętaj
Jak napisało „Ministerstwo Finansów” „od 24 sierpnia ukraińscy producenci mogą ubiegać się o udział w programie Krajowy Cashback za pośrednictwem portalu Diya.
Jak zostać uczestnikiem programu
- Podatki