Site icon GEO Polityka

Obowiązek wojskowy na Ukrainie: jak zmienią się podatki od 1 września

Podwyższenie stawek uważa się za sprawiedliwe rozwiązanie w zakresie finansowania Sił Obronnych podczas wojny.

Ukraińców może spotkać podwyżka podatków, w tym podwyżka podatków wojskowych. Plany podwyższenia podatku wojskowego dla przedsiębiorców indywidualnych pozostaną niezmienione.

Pisze o tym Kanał 24.

W przypadku osób fizycznych podatek wojskowy wzrośnie z 1,5% do 5%, natomiast dla dla przedsiębiorców indywidualnych z grupy III będzie to 1% dochodu. W przypadku pozostałych grup podatek wyniesie 5% kwoty obliczonej na podstawie dwóch minimalnych wynagrodzeń miesięcznie.

Jednocześnie większość obywateli uchyla się od płacenia podatku dochodowego od osób fizycznych, służby wojskowej i ujednoliconego podatku socjalnego, preferując optymalizację opodatkowania za pomocą płacy minimalnej lub indywidualnych przedsiębiorców.

„Spośród naszych oficjalnie zatrudnionych 70 osób % to sektor publiczny, gdzie nie da się ukryć swoich zarobków, jednak przed wszystkimi pracującymi w kraju udział sektora publicznego nie jest znaczący, dlatego poszerzanie podstawy opodatkowania o podatki wojskowe jest właściwym krokiem, aby każdy pracujący obywatel Ukrainy ma szansę przyczynić się do wsparcia Sił Zbrojnych” – zauważył.< /p>

Minister uważa, że ​​podwyżka stawki podatku wojskowego z 1,5% do 5% na pensje Ukraińców, a także jej rozszerzenie na osoby prawne (1% obrotu) i niektóre transakcje osób fizycznych (z 5% do 30%) są sprawiedliwą miarą warunków wojny, aby zapewnić finansowanie sił obronnych.

Jak powiedział minister finansów Siergiej Marczenko, obecnie w przeważającej mierze tylko sektor publiczny płaci „białym” pensjom z oficjalnym potrąceniem podatku u źródła.

Rewizja podatku wojskowego i szereg innych środków umożliwi przyciągnięcie dodatkowych 121,8 miliardów hrywien dla sektora bezpieczeństwa i obrony, w tym następujące kroki:

Ponadto wprowadzony zostanie podatek wojskowy od niektórych transakcji:

Przypominamy, że rząd Ukrainy rozważa zwiększenie dochodów budżetowych. Wcześniej stwierdzali, że nie ma alternatywy dla podniesienia podatków.

Rada Najwyższa nie będzie głosować za projektem ustawy podwyższającej niektóre podatki do czasu września, zmieniła się koncepcja samego dokumentu.

Rząd chce podnieść podatki i wydobyć z cienia dochody osób, które otrzymują pensje „w kopertach”< /h3>

tsn.ua

Exit mobile version