Site icon GEO Polityka

Naukowcy ustalili, ile cukru należy dodać do herbaty: na pewno będziesz zaskoczony

Jakie jest bezpieczne dzienne spożycie cukru dla osoby dorosłej: zalecenia WHO

Podpowiadamy, ile cukru należy dodać do herbaty, jakie szkody niesie nadmierne spożycie produktu.

Ile cukru można dodać do herbaty: badania naukowe

Holenderscy naukowcy przeprowadzili badanie, w którym wzięło udział około trzech tysięcy mężczyzn. Naukowcy monitorowali ich stan zdrowia przez 32 lata, aby ustalić, czy słodka herbata może wywołać poważne choroby.

Uczestnicy eksperymentu prowadzili inny tryb życia i mieli różnorodne nawyki żywieniowe. Badanie wykazało, że słodka herbata nie szkodzi organizmowi. A szkoda jest spowodowana nadmiernym spożyciem żywności zawierającej zbyt dużo cukru. Według zaleceń WHO nie należy spożywać więcej niż 25 g cukru dziennie.

Naukowcy w swoim badaniu określili ilość cukru, jaką można dodać do herbaty; wynosi to 5 g na filiżankę, czyli w przybliżeniu jedną łyżeczkę.

Jaka jest szkodliwość cukru dla zdrowia człowieka

< ul>

  • Ryzyko chorób sercaNadmierne spożycie cukru i jego zamienników może prowadzić do nadciśnienia i innych chorób układu krążenia.
  • Rozwój cukrzycy.Istnieją dowody naukowe, że spożywanie dużych ilości cukru może zwiększać ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2. Wywołuje gwałtowny wzrost poziomu glukozy we krwi.
  • Wpływ na zdrowie skóry. Nadmierne spożycie cukru powoduje trądzik, zaczerwienienia i wysypkę na skórze.
  • Uzależnienie.Jeśli zjesz dużo cukru, możesz uzależnić się od samego produktu, a także od różnych słodyczy.
  • Przyrost masy ciała. Nadmierne spożycie cukru może powodować szybki przyrost masy ciała i otyłość. To z kolei spowoduje inne problemy zdrowotne, takie jak choroby serca i rozwój cukrzycy.
  • Wpływ na poziom energii i nastrój Cukier może prowadzić do nagłego wzrostu energii i poprawy nastroju , ale jest to efekt tymczasowy i można go zmienić poprzez gwałtowny spadek tych wskaźników.
  • Próchnica. Cukier jest przyczyną rozwoju próchnicy i pogorszenia stanu zdrowia zębów na skutek do środowiska sprzyjającego rozwojowi bakterii w jamie ustnej.
  • li>

    tsn.ua

    Exit mobile version