Chelsea z Mudrykiem wygrała pierwszy mecz play-offów kwalifikacyjnych Ligi Konferencyjnej

Michaił rozegrał cały mecz ze szwajcarską „Servette”.

ChelseaUkraiński skrzydłowy Michaił Mudrik pokonał Szwajcara Servette w pierwszym meczu rundy kwalifikacyjnej play-off Ligi Konferencyjnej sezon 2024/25. Mecz na stadionie Stamford Bridge w Londynie zakończył się wynikiem 2:0.

Pierwsza połowa meczu zakończyła się bezbramkowym remisem. Zaraz po przerwie angielski klub objął prowadzenie – Christopher Nkunku zdobył rzut karny, który skutecznie wykorzystał.

W 76. minucie londyńczycy zdobyli drugą bramkę. Noni Madueke, która w drugiej połowie weszła na boisko z ławki, otrzymała podanie z głębi pola od Enzo Fernandeza i zza pola karnego celnie strzeliła w najbliższy róg.

Mudryk rozegrał cały mecz na boisku . Dla 23-letniego Ukraińca był to pierwszy mecz w tym sezonie, gdyż w pierwszym meczu Premier League z Manchesterem City pozostał na ławce rezerwowych.

To także pierwsze zwycięstwo Enzo Marescy jako główny trener Chelsea”. W zeszłym sezonie poprowadził Leicester, z którym zdobył mistrzostwo (druga co do wielkości liga piłkarska w Anglii – ok.) i poprowadził klub do Premier League.

Rewanż odbędzie się w czwartek, 29 sierpnia , w Szwajcarii. Zwycięzca dwumeczowej konfrontacji wejdzie do głównej fazy Ligi Konferencyjnej, a przegrana drużyna zostanie wyeliminowana z europejskich rozgrywek.

W drugiej rundzie Premier League drużyna Mudryka zmierzy się z Wolverhampton wyjazd w niedzielę 25 sierpnia.