„Krivbass” przegrał z „Victorią” Pilzno w pierwszym meczu na początku eliminacji Ligi Europy

Rewanż odbędzie się 15 sierpnia w Czechach.< /strong>

Krivorozhsky Krivbass przegrał z czeską VictoriąPilzno w pierwszym meczu trzeciej rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy sezonu 2024/25 . Nominalnie u siebie mecz ukraińskiego klubu w słowackich Koszycach zakończył się wynikiem 1:2.

Zespół Jurija Verniduba dobrze rozpoczął mecz – w 20. minucie Prince Kwaben Adu wyprowadził drużynę Krzywego Rogu na prowadzenie po transmisjach Ivana Dibango. Dzięki temu golowi brązowy medalista UPL na przerwę wyszedł w roli lidera.

Jednak już na początku drugiej połowy czeski klub odbił się – w 48. minucie 16-latek Jiri Panos zadał punktowy cios.

Włączony W 69. minucie drużyna Verniduba straciła bramkę po raz drugi. Daniel Vashulin strzelił gola, który zapewnił „Victorii” zwycięstwo.

Recenzja meczu „Krivbass” – „Victoria” Pilzno

Zostanie dodane wkrótce.

Rewanżowy mecz odbędzie się w czwartek, 15 sierpnia w Pilźnie. Gwizdek startowy zabrzmi o godzinie 20:00 czasu kijowskiego.

Zwycięzca dwumeczowej konfrontacji pomiędzy Kryvbasem a Viktorią Pilsen awansuje do rundy play-off kwalifikacji Ligi Europy, gdzie będzie walczyć o tytuł mistrza miejsce w fazie grupowej ze Scottish Hearts”.

Przegrany pojedynku pomiędzy ukraińskimi i czeskimi klubami w rundzie play-off eliminacji Ligi Konferencyjnej zagra z hiszpańskim Betisem.