Site icon GEO Polityka

Jak uruchomienie Ethereum-ETF wpłynęło na akcje firm kryptowalutowych: 10 najlepszych papierów wartościowych

Sześć miesięcy po uruchomieniu w Stanach Zjednoczonych funduszy typu spot będących przedmiotem obrotu giełdowego na bitcoiny, będące w obrocie giełdowym fundusze na eter ujrzały zielone światło. Kryptowaluty zareagowały ospale na tę wiadomość. Co się stało z notowaniami akcji największych firm, które przechowują, wydobywają lub akceptują kryptowalutę jako środek płatniczy?

Zatwierdzenie ETF

Od wtorku, 23 lipca, aktywnych jest dziewięć spotowych ETF-ów Ethereum. Pierwszego dnia panował zamęt wokół nowych instrumentów, co przełożyło się na średni napływ 106,78 mln dolarów na fundusz. W sumie ponad 1 miliard dolarów. Potem szał wśród inwestorów ucichł i w ciągu trzech dni z natychmiastowych ETF-ów na kryptowaluty wycofano 448,13 miliona dolarów. Wyjątkiem był Eter, który spadł o ponad 8%. 

Blockchain Riot (NASDAQ: RIOT)

Szczyt otwiera firma wydobywcza Riot Blockchain z siedzibą w Kolorado. Kapitalizacja wynosi 3,31 miliarda dolarów. Od czasu wprowadzenia spotowych funduszy ETF na eter akcje spadły o 3,36%. 24 lipca okazało się, że Riot przejął kolejną firmę górniczą, Block Mining, z siedzibą w Kentucky. Wydawać by się mogło, że wiadomość jest całkiem pozytywna: Riot będzie miał okazję zwiększyć swój hashrate do 56,6 EH/s do 2025 roku. Inwestorzy zachowują jednak wyraźną ostrożność przed raportem za drugi kwartał, którego publikacja zaplanowana jest na 31 lipca.

Źródło: tradingview. com

CleanSpark (NASDAQ: CLSK)

Na dziewiątym miejscu uplasowała się kolejna spółka wydobywcza Clean Spark. Kapitalizacja rynkowa = 3,9 miliarda dolarów Od 23 lipca akcje CLSK spadły o 1,89%. Spadek jest jednak bardziej prawdopodobny ze względu na sprzedaż papierów wartościowych przez CTO CleanSpark Monniga Taylora. Jednocześnie spółka opublikowała dobry raport za drugi kwartał 2024 roku: przychody były rekordowe i wyniosły 111,8 mln dolarów, a zysk netto wyniósł 126,7 mln dolarów wobec straty rok wcześniej za ten sam okres wynoszącej 18,5 mln dolarów. p> < p>

Źródło: tradingview.com < /p>

Galaxy Digital Holdings (TSX: GLXY)

Ósme miejsce zajmuje Galaxy Digital Holdings z kapitalizacją na poziomie 3,95 miliarda dolarów. Działalność firmy jest wielokierunkowa: wydobycie, usługi inwestycyjne, rozwój projektów Web3. Od czasu zatwierdzenia spotowych funduszy ETF Ethereum akcje GLXY spadły o 4,22%. To prawda, że ​​​​jest to bardziej prawdopodobne ze względu na aspekty czysto techniczne. W połowie lipca akcje Galaxy Digital Holdings osiągnęły najwyższy poziom od dwóch i pół roku, więc korekta była nieunikniona.

Źródło: tradingview. com

Marathon Digital Holdings (NASDAQ: MARA)

Na siódmym miejscu znajduje się spółka wydobywcza, która również zajmuje się rozwojem blockchaina – Marathon Digital Holdings z kapitalizacją rynkową na poziomie 6,09 mld dolarów Akcje praktycznie nie zareagowały na uruchomienie spotowych ETF-ów, tracąc 0,4%. Ale dynamika na przestrzeni ostatnich dziesięciu dni jest dość przygnębiająca – spadek o 21,17%. Raport o wynikach spółki opublikowany 1 sierpnia nie będzie zbyt pozytywny. Na przykład analitycy Zacks spodziewają się, że zysk na akcję spadnie do 0,12 dolara, co oznaczałoby spadek o 29,41% rok do roku.

Źródło: tradingview. com

MicroStrategy (NASDAQ: MSTR)

Szóste miejsce zajął jeden z największych posiadaczy Bitcoina – MicroStrategy, firma zajmująca się analityką biznesową, oprogramowaniem mobilnym i przechowywaniem w chmurze. Od momentu wprowadzenia na rynek spotowych ETF-ów Ether, jego akcje wzrosły o 1,8%. Głównym motorem napędowym MicroStrategy powinien być planowany na 1 sierpnia podział 10 do 1. Tym samym liczba akcji stanie się dziesięciokrotnie większa (i tyle samo tańsza), co sprawi, że będą one bardziej dostępne dla inwestorów.

Źródło: tradingview. com

Blok (NYSE: SQ)

Na piątym miejscu znajduje się firma Block, która zajmuje się usługami płatniczymi, w tym usługami kryptowalutowymi. Jej kapitalizacja wynosi 37,13 miliardów dolarów Od czasu pojawienia się spotowych funduszy ETF na eter akcje spółki straciły ponad 10%. To prawda, że ​​przyczyną upadku były najprawdopodobniej plany restrukturyzacyjne dyrektora generalnego Jacka Dorseya i oczekiwanie na raport finansowy za drugi kwartał, którego publikację zaplanowano na 1 sierpnia.

Źródło: tradingview.com

Grayscale Bitcoin Trust (NYSE: GBTC)

Czwarte miejsce zajmuje spotowy ETF bitcoinowy – Grayscale Bitcoin Trust. Kapitalizacja rynkowa = 41,77 miliardów dolarów Od czasu wprowadzenia 23 lipca spotowych funduszy ETF na eter, cena akcji GBTC wzrosła o 3,61%. Co ciekawe, według platformy analitycznej SoSoValue, odpływ środków z funduszu w ciągu ostatnich trzech dni wyniósł 93,12 mln dolarów i ogólnie rzecz biorąc, od uruchomienia notowań w styczniu 2024 r., GBTC ma napływ jedynie przez dwanaście dni, trzy. z nich miało miejsce w lipcu.

Źródło: tradingview. com

Coinbase (NASDAQ: COIN)

Trzecie miejsce zajmuje największa amerykańska giełda kryptowalut Coinbase. Jego kapitalizacja rynkowa = 59,65 miliarda dolarów Od 23 lipca, kiedy uruchomiono ETF Ethereum, akcje COIN spadły o 5,71%. Kluczowy dla spółki będzie także raport finansowy za drugi kwartał. Analitycy Yahoo Finance spodziewają się, że będzie ona całkiem pozytywna. Eksperci uważają, że wzrost rok do roku wyniesie 98%. Jednak jeśli chodzi o wskaźniki w stosunku do pierwszego kwartału, Yahoo Finance jest mniej pozytywne – spodziewają się spadku w związku z korektą kryptowalut.

Źródło: tradingview.com

PayPal (NASDAQ: PYPL)

Na drugim miejscu znalazła się inna firma technologiczna zajmująca się przede wszystkim płatnościami, PayPal z kapitalizacją na poziomie 60,97 miliarda dolarów. W dziedzinie kryptowalut znana jest nie tylko ze swoich usług transakcyjnych, ale także z własnego stablecoina PYUSD. Po uruchomieniu ETH-ETF cena akcji spółki spadła o 2,38%. Tutaj również, podobnie jak w wielu innych organizacjach, oczekiwany jest raport finansowy za drugi kwartał 2024 roku, którego publikacja planowana jest na 30 lipca. Najwyraźniej na początku inwestorzy wolą ostrożność od lekkomyślnych zakupów.

Źródło: tradingview.com

Tesla ( NASDAQ:TSLA)

Pierwsze miejsce zajmuje Tesla z kapitalizacją na poziomie 702,18 miliardów dolarów. Mimo że nie wydobywa kryptowalut i nie rozwija technologii blockchain, jest jednym z największych posiadaczy Bitcoina. Akcje straciły 10,79% po rozpoczęciu handlu ETF spot Ethereum. Jednocześnie spadły jeszcze niżej – o ponad 12%. Tę reakcję akcji Tesli należy jednak wiązać nie z uruchomieniem funduszy giełdowych dla drugiej co do wielkości kryptowaluty pod względem kapitalizacji, ale z własnym raportem, który ukazał się 23 czerwca. I choć odnotował wzrost przychodów o 2%, zyski, które w ciągu roku spadły o 45%, skłoniły inwestorów do wyprzedaży.

Źródło: tradingview. com

Wnioski

Od czasu wprowadzenia na rynek spotowych funduszy ETF na Ether w Stanach Zjednoczonych akcje większości głównych firm kryptowalutowych spadły. Trudno jednak wiązać spadek cen papierów wartościowych z notowaniami akcji funduszy giełdowych. Spółki rozpoczęły sezon raportowy – publikują wyniki finansowe za drugi kwartał 2024 roku, dlatego inwestorzy wolą powstrzymywać się od podejmowania pochopnych decyzji.

Niniejszy materiał i informacje w nim zawarte nie stanowią indywidualnej ani innej porady inwestycyjnej. Opinie redaktorów mogą nie pokrywać się z opiniami autora, portali analitycznych i ekspertów.

Источник: bits.media

Exit mobile version