Ukraina wystąpiła w pierwszym finale Igrzysk Olimpijskich 2024: wynik

Victoria Kesar i Anna Pismenskaya zajęły siódme miejsce w skoku synchronicznym z 3 metrów trampolina.

Na Igrzyskach Olimpijskich 2024 w Paryżu odbył się pierwszy finał z udziałem ukraińskich sportowców. Victoria Kesar i Anna Pismenskaya rywalizowały w skokach synchronicznych z 3-metrowej trampoliny wśród kobiet.

W finale Ukrainki zajęły siódme miejsce z osiem drużyn, co dało łącznie 251,37 punktów.

Chinki Chang Yani i Chen Yiwen zwyciężyły z notą 337,68 punktów.

Amerykanki Sarah Bacon i Cassidy Cook zdobyły srebro (314,64 punktów) ), a brąz przypadły Yasmin Harper i Scarlett Mew Jensen z Wielkiej Brytanii (302,28 pkt).

Przypomnijmy, że jest to szóste z rzędu zwycięstwo Chin w synchronicznej trampolinie 3-metrowej kobiet na igrzyskach olimpijskich.

Tym samym Chiny mają już dwa złote medale na Igrzyskach w Paryżu. Wcześniej przedstawiciele Cesarstwa Niebieskiego zostali pierwszymi mistrzami Igrzysk Olimpijskich 2024, triumfując w strzelaniu z karabinu mieszanego na dystansie 10 metrów.