Sześć goli i rzuty karne: wyłoniono drugiego finalistę „Turnieju Czterech” o miejsce w UPL (wideo)

W finale „Lewy Brzeg” będzie walczył o bilet na elitarny oddział. i „Minay”.

„Minay”została drugą finalistką Turnieju Czwórek o prawo do udziału w zawodach ukraińskich Sezon Premier League (UPL) 2024/25. W półfinale zakarpacki klub pokonał Epicenter.

Główny czas meczu zakończył się wynikiem 3:3, a w rzutach karnych piłkarze Minai byli bardziej celni – 5:3.

W pierwszej połowie drużyny wymieniały się bramkami. W 12. minucie „Epicenter” objął prowadzenie Mykoła Mironyuk, na co „Minai” odpowiedział siedem minut później golem Vladislava Vakuli.

Po przerwie Zakarpacie objęli prowadzenie – Dmytro Prikhna strzelił gola w 57. minucie.< /p>

Jednak zespół Siergieja Nagorniaka szybko wyrównał – w 66. minucie Ivan Bendera strzelił gola, a następnie objął prowadzenie – Daniił Krawczuk precyzyjnym strzałem oddał w 77. minucie.< /p>

W 85. minucie Epicenter pozostawało w mniejszości – Nikołaj Mironyuk od razu dostał czerwoną kartkę.

Zespół Zeljko Ljubenovica wykorzystał przewagę liczebną i odrobił straty – w 87. minucie Artur Remenyak zdobył bramkę.

Ponieważ zwycięzca nie został wyłoniony w regulaminowym czasie gry, zgodnie z regulaminem, zarządzono serię kar pomeczowych. Triumfował tam „Minai”, którego zawodnicy oddali wszystkie pięć strzałów, natomiast przeciwnik wykorzystał trzy z czterech.

Recenzja meczu „Epicenter” – „Minai”

Zostanie dodane wkrótce.

W finale „Turnieju Czwórek” o miejsce w elitarnej lidze „Minaj” zmierzy się z „Left Bank”, który pokonał w pierwszej półfinał w rzutach karnych „Metalist 1925”

Ostatni mecz o prawo do gry w UPL pomiędzy „Levym Beregiem” a „Minai” odbędzie się we wtorek , 30 lipca.

Przypominamy, że zwycięzca tego miniturnieju zastąpi elitarną dywizję „Dniepr-1”, która została wykluczona z uczestników UPL z powodu problemów finansowych.