O wszystkim zdecydowały rzuty karne: wyłoniono pierwszego finalistę „Turnieju Czwórek” o miejsce w UPL (wideo)

"Lewy Brzeg” w dramatycznym meczu pokonał „Metalist 1925”.

„Left Bank”pokonał „Metalist 1925”w meczu półfinałowym „Turniej Czwórki”o prawo do udziału w ukraińskiej Premier League (UPL) sezonu 2024/25 i dotarcie do finału.

Główny czas spotkania o godz. stadion Lewego Brzegu w Kijowie zakończył się wynikiem 1:1, a w serii rzutów karnych celniejsi okazali się piłkarze Lewego Brzegu – 5:4.

Gospodarze objęli prowadzenie przy koniec pierwszej połowy – Vladislav Voitsekhovsky strzelił gola w 45. + 1. minucie.

Pod koniec drugiej połowy drużyna Charkowa odbiła się – w 90. + 4. minucie strzelił Wasilij Kravets.

p>

Zgodnie z regulaminem, jeżeli w regulaminowym czasie nie udało się wyłonić zwycięzcy, wówczas natychmiast zarządzana jest seria kar pomeczowych. Zawodnicy Left Bank wykorzystali wszystkie pięć prób, natomiast podopieczni Viktora Skripnika nie wykorzystali ostatniego strzału – Ari Moura trafił w słupek.

Recenzja meczu „Left Bank” – „Metalist 1925”< /strong >

Drugi finalista „Turnieju Czterech” o miejsce w UPL zostanie wyłoniony w meczu „ Epicentrum” – „Minai”, które również odbędzie się 26 lipca. Początek o godzinie 18:00.

Finałowy mecz o prawo do gry w UPL odbędzie się we wtorek, 30 lipca.

Przypominamy, że zwycięzca Pucharu Ligi ten miniturniej zastąpi Dniepr-1 w elitarnej dywizji”, który został wydalony z UPL ze względu na problemy finansowe.