Reprezentacja Ukrainy U-19 oddała bitwę Francji, ale nie dotarła do finału Młodzieżowych Euro 2024 (wideo)

Zespół Dmitrija Michajlenki minimalnie przegrał z jednym z głównych faworytów turnieju.

Młodzieżowa reprezentacja Ukrainy w piłce nożnej (U-19) została pokonana przez Francję w półfinale młodzieżowego Euro 2024.< /p>

Walka na stadionie Windsor Park w Belfaście (Irlandia Północna) zakończyła się wynikiem 1:0 na korzyść Le Blais.

Decydujące zwycięstwo zdobyli Francuzi gola w drugiej połowie. W 61. minucie Valentin Atangana głową skierował się w rzut rożny z lewej flanki.

W trakcie meczu niebiesko-żółci zdołali narzucić przeciwnikom poważną walkę i stworzyli kilka bardzo dobrych okazji do zdobycia gola, m.in. w końcówce pierwszej połowy piłka po strzale Aleksieja Gusiewa z prawego skrzydła pola karnego trafiła w poprzeczkę.

Zarazy Dmitrija Michajlenki atakowały do ​​ostatniej sekundy i próbowały wyrównać wynik, jednak Francuzom udało się zachować minimalne zwycięstwo.

Recenzja meczu Francja U-19 – Ukraina U-19

Zostanie dodane wkrótce.

< p>I tak w finale EURO 2024 (U-19) reprezentacja Francji zmierzy się z Hiszpanią, która w pierwszym półfinale po dogrywce pokonała Włochy (1:0).

Decydujący mecz turnieju pomiędzy Francuzami i Hiszpanami odbędzie się w niedzielę 28 lipca w Belfaście. Początek o 21:00 czasu kijowskiego.

Przypomnijmy, że reprezentacja Ukrainy dochodząc do półfinału Euro 2024 (U-19) zakwalifikowała się także do Mistrzostw Świata Juniorów 2025 (U-20).

Ukraińska reprezentacja U-19 po raz szósty wzięła udział w Mistrzostwach Europy. W tej kategorii wiekowej „niebiesko-żółci” po raz czwarty zdołali pokonać fazę grupową Euro, a ich najlepszym wynikiem było zwycięstwo na turnieju w 2009 roku.