Polesie uległo Olimpii w swoim debiutanckim meczu Pucharu Europy (wideo)

Rewanżowy mecz drużyny rozegrają 1 sierpnia w Polsce.

Żytomierz Polesie przegrał ze słoweńską Olympią w pierwszym meczu drugiej rundy eliminacji Ligi Konferencyjnej na sezon 2024/25. Mecz na stadionie Stožice w Lublanie zakończył się wynikiem 2:0 na korzyść gospodarzy.

Pierwsza połowa spotkania minęła bez żadnych bramek. Na początku drugiej połowy słoweński klub wyszedł na prowadzenie – w 56. minucie austriacki napastnik Raul Floruc po podaniu Dino Koica zdobył bramkę.

Ukraińskiej drużynie nie udało się wyrównać i uniknęła porażki . Drugiego gola Olimpia strzeliła jednak w doliczonym czasie gry – w 90. + 2. minucie przewagę słoweńskiej drużyny wzmocnił portugalski pomocnik Diogo Pinto.

Przypomnijmy, że dla Polesia był to pierwszy mecz w Pucharze Europy w historii. W zeszłym sezonie klub Żytomierz zajął piąte miejsce w UPL, a Olimpia zdobyła brązowe medale w mistrzostwach Słowenii.

Recenzja meczu „Olimpia” – „Polesie”

Zostanie dodana wkrótce.

Mecz rewanżowy, który nominalnie będzie gospodarzem „Polesie” odbędzie się w czwartek 1 sierpnia w Gliwicach. Początek o 19:00 czasu kijowskiego.

Zwycięzca pary Olimpia – Polissya w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Konferencyjnej zagra z przegranym w parze Sheriff (Mołdawia) – Elfsborg (Szwecja).

Wcześniej informowaliśmy, że UEFA wykluczyła Dniepr-1 z Pucharu Europy. W drugiej rundzie kwalifikacji Ligi Konferencyjnej drużyna Dniepru miała grać z węgierską Akademią Puskása, ale w obu meczach poniosła porażki techniczne (dwa razy 0:3) po wyrzuceniu klubu z klubu ze względu na problemy finansowe uczestników UPL.

Przypominamy, że 23 lipca nowy europejski sezon rozpoczął się meczem z Dynamem Kijów, które w pierwszym meczu drugiej rundy eliminacji Ligi Mistrzów zniszczyło< /strong> Serbski „Partizan” z wynikiem 6:2.