Reprezentacja Ukrainy w piłce nożnej przegrała z Irakiem w historycznym meczu na Igrzyskach Olimpijskich w 2024 roku

W bramy „niebiesko-żółtych” przyznano bardzo kontrowersyjny rzut karny.

Reprezentacja Ukrainy została pokonana przez reprezentację Iraku w meczu pierwszej rundy < strong>turniej piłki nożnej na Igrzyskach Olimpijskich – 2024. Mecz na stadionie Parc Olympique Lyonne w Lyonie zakończył się wynikiem 2:1.

Pierwsza połowa meczu minęła bez żadnych bramek. Podopieczni Ruslana Rotana lepiej trzymali się piłki i stwarzali niebezpieczne okazje, ale nie udało im się strzelić bramki przeciwnika.

Na początku drugiej połowy niebiesko-żółci objęli prowadzenie. W 53. minucie Arseniy Batagov głową po rzucie wolnym od Dmitrija Kryskiva – bramkarz reprezentacji Iraku sparował, ale Valentin Rubchinsky dobrze wykończył piłkę.

Ale bardzo szybko nasz zespół stracił bramkę. Maxim Taloverov położył ręce na plecach Aimana Husajna podczas serwowania z prawej flanki, dlatego sędzia podyktował rzut karny. Ten sam Hussein wyrównał wynik strzałem z 11 metrów w 57. minucie.

A w 72. minucie Irak strzelił drugiego gola przeciwko Ukrainie. Rezerwowy Ali Jassim przesunął się z lewej flanki na środek i posłał piłkę nisko w najbliższy róg.

Ukraińska drużyna próbowała odrobić straty, ale nie udało jej się zdobyć drugiej bramki i uniknąć porażki. Tym samym nasza reprezentacja piłkarska przegrała pierwszy w swojej historii mecz na igrzyskach olimpijskich.

W kolejnym meczu pierwszej rundy grupy B Argentyna przegrała skandalem z Marokiem (1:2). Mecz został dokończony dwie godziny po jego zawieszeniu w związku z rzucaniem petard z trybun w zawodników Albiceleste – podczas tej nienormalnej przerwy sędzia przejrzał powtórkę wideo (VAR) i anulował bramkę dla Argentyny ze względu na spalony.

< p>W drugiej rundzie drużyna Ukrainy zmierzy się 27 lipca w Saint-Etienne z drużyną Maroka. Tego samego dnia Argentyna spotka się z Irakiem.

Drużyna Rotana zakończy rundę grupową 30 lipca meczem w Lyonie z Argentyną. Maroko i Irak będą rywalizować w równoległej grze.

Zgodnie z regulaminem w olimpijskim turnieju piłki nożnej wezmą udział zawodnicy urodzeni po 1 stycznia 2001 roku. Każda drużyna mogła zgłosić tylko trzech wykonawców powyżej tego wieku.