Dynamo strzeliło sześć goli i znakomicie rozwaliło Partizana w kwalifikacjach Ligi Mistrzów (wideo)

Zespół Aleksandra Szowokowskiego zapewnił sobie komfortowy handicap przed rewanżowym meczem w Belgradzie.

Kijów Dynamo pokonał serbskiego Partizana w pierwszym meczu drugiej rundy kwalifikacji do Ligi Mistrzów > sezonu 2024 /25. Spotkanie na Arenie Lublin w Lublinie zakończyło się wynikiem 6:2.

Serbski klub wyszedł na prowadzenie w 22. minucie meczu, a Saldanha wywalczył rzut karny przyznany przez sędziego po obejrzeniu powtórki wideo (VAR) za faul Aleksandra Karawajewa we własnym polu karnym.

Jednak pod koniec pierwszej połowy „biało-niebiescy” odwrócili losy konfrontacji, strzelając trzykrotnie w ciągu sześciu minut do bramki przeciwnika. W 40. minucie Nikołaj Szaparenko wyrównał po strzale w górny róg po podaniu Władysława Kabajewa.

A już w 43. minucie Władimir Brażko wyprowadził „biało-niebieskie” na prowadzenie, zza pola karnego strzałem z trawnika, celnie trafiającym w dalszy róg.

Tuż przed przerwą, w 45. + 1. minucie, drużyna Aleksandra Szowokowskiego strzeliła trzeciego gola przeciwko Partizanowi – Karawajew posłał piłkę z prawego skrzydła pola karnego rykoszetem od obrońcy serbskiego klubu w dalszy róg.

Na początku drugiej połowy kijowscy goście doprowadzili do druzgocącego wyniku. W 55. minucie Kabaev wciągnął piłkę w pole karne innej osoby i strzelił w lewy dolny róg.

W 66. minucie Partizan cofnął piłkę – Saldanha wepchnął piłkę do siatki bramki Georgy’ego Bushchana po główce Zubairu Ibrahima z lewego skrzydła pola karnego.

Ale potem Dynamo położyło kres temu meczowi. W 83. minucie Denis Popov trafił do pustej siatki po podaniu Nazara Voloshina, a w 90+2 minucie Alexander Pikhalenok strzelił szóstego gola przeciwko serbskiej drużynie.

Recenzja mecz “Dynamo” – “Pitarian”

Rewanż pomiędzy Dynamo i Partizanem odbędzie się w środę, 31 lipca w Belgradzie. Początek o 21:00 czasu kijowskiego.

Zwycięzca dwumeczowej konfrontacji Dynamo – Partizan zmierzy się ze Scottish Rangers w trzeciej rundzie kwalifikacji Ligi Mistrzów, a przegrany w trzeciej rundzie Ligi Europy kwalifikacjach zmierzą się z tymi, którzy przegrają w parze „Lugano” (Szwajcaria) – „Fenerbahce” (Turcja).

Przypominamy, że Dynamo odwołało wszystkie dwustronne wydarzenia przed meczem z Partizanem z -za udział serbskiego klubu w towarzyskim turnieju w Moskwie na początku lipca br. Ponadto przed rozpoczęciem meczu kijowscy piłkarze nie uścisnęli dłoni zawodnikom z Belgradu.