Argentyna po kontuzji Messiego wywarła presję na Kolumbii w dogrywkach i wygrała Copa America 2024 (wideo)

"Albiceleste" obronił tytuł obecnego posiadacza trofeum i ustanowił rekord liczby zwycięstw w turnieju.

Drużyna Argentyny zdobyła Amerykańskie mistrzostwo Puchar 2024. W finałowym meczu turnieju, który odbył się w nocy 15 lipca na stadionie Hard Rock w Miami, drużyna Lionela Scaloniego pokonała Kolumbię.

W głównym momencie turnieju decydujący mecz zakończył się remisem 0:0, a w dodatkowych połowach Albiceleste strzelił decydującego gola – 1:0.

Przypomnijmy, że w drugiej połowie Argentyna została bez lidera – zastąpił Lionela Messiego w 66. minucie z powodu kontuzji zalał się łzami.

Bohaterem finału został Lautaro Martinez. Napastnik Interu Mediolan, który na początku dogrywki zastąpił Juliána Alvareza, strzelił zwycięskiego gola w 112. minucie po asyście Giovanniego Lo Celso.

Recenzja meczu Argentyna – Kolumbia < /h3>

W ten sposób Albiceleste obroniła tytuł obecnego posiadacza trofeum. W finale Copa America 2021 reprezentacja Argentyny pokonała Brazylię (1:0).

Ponadto Argentyna stała się absolutnym rekordzistą pod względem liczby trofeów zdobytych w Pucharze Ameryki. Teraz Albiceleste ma na swoim koncie 16 takich tytułów, czyli o jeden więcej niż Urugwaj. Pierwszą trójkę zamyka Brazylia z 9 zwycięstwami.

Przypomnijmy, że dzień wcześniej na Copa America 2024 odbył się mecz o trzecie miejsce, w którym Urugwaj pokonał Kanadę w rzutach karnych i zdobył w turnieju brązowe medale .