Ukraińska reprezentacja olimpijska przegrała z remisem z Egiptem w pierwszym sparingu przed igrzyskami w 2024 roku

„Niebiesko-żółty”; Bramkę zdobył Maxim Bragaru.

Olimpijska reprezentacja Ukrainy w piłce nożnej (U-23)remisowała ze swoimi rówieśnikami z Egiptu< /strong> strong> w pierwszym meczu kontrolnym przed startem Igrzyska Olimpijskie 2024. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1.

Zespół Ruslana Rotana objął prowadzenie na początku meczu – bramkę zdobył Maxim Bragaru. W drugiej połowie Egipcjanom udało się wyrównać wynik.

Zgodnie z ustaleniami zawartymi pomiędzy drużynami nie przewidywano transmisji tego meczu.

Przed rozpoczęciem rozgrywek w 2024 roku Igrzyskach Olimpijskich „niebiesko-żółci” odbędą jeszcze jeden sparing – 18 lipca z reprezentacją olimpijską Paragwaju.

Turniej piłki nożnej mężczyzn Igrzysk Olimpijskich 2024 odbędzie się w dniach 24 lipca–9 sierpnia w siedmiu miasta we Francji: Paryż, Marsylia, Lyon, Bordeaux, Saint-Etienne, Nicea i Nantes.< /p>

Reprezentacja Ukrainy w piłce nożnej po raz pierwszy w historii weźmie udział w igrzyskach olimpijskich. Zespół Rotana zagra w Grupie B z Irakiem (24 lipca), Marokiem (27 lipca) i Argentyną (30 lipca).

Dwa najlepsze zespoły z każdego kwartetu awansują do play-offów. Jeśli drużynie Rotan uda się dostać do ćwierćfinału, zmierzy się tam z reprezentantem Grupy A (Francja, USA, Gwinea, Nowa Zelandia).

Zgodnie z regulaminem, zawodnikami urodzonymi po styczniu 1 może wziąć udział w olimpijskim turnieju piłki nożnej 2001. Każda drużyna może uwzględnić w swoim wniosku tylko trzech zawodników powyżej tego wieku.

O zgłoszeniu ukraińskiej drużyny piłkarskiej na Igrzyska Olimpijskie 2024 stało się głośno już wcześniej.