Site icon GEO Polityka

Spadająca inflacja w USA: jak zareagowały główne kryptowaluty

Opinia Po pierwszym tygodniu lipca, który nie był udany dla rynku kryptowalut, kryptowaluty zaczęły stopniowo odrabiać straty . Powodem była obniżona inflacja i napływ pieniędzy do funduszy ETF. Ponadto kryptowaluta Cardano wzrosła w oczekiwaniu na nadchodzący hard fork.

Główną wiadomością minionego tygodnia były nowe statystyki dotyczące wskaźnika cen towarów i usług konsumenckich (CPI) w Stanach Zjednoczonych. W końcu okazała się pozytywna. Tym samym w czerwcu wskaźnik CPI obniżył się w stosunku do maja o 0,1% i wyniósł 3%. Oczekiwano, że będzie to 3,1%. Bazowy wskaźnik cen towarów i usług konsumenckich (po wyłączeniu kosztów żywności i energii) również spadł do 3,3% zamiast oczekiwanych 3,4%. Wzmocniły się tym samym nadzieje inwestorów na szybką obniżkę stóp procentowych, a jeśli tak, to obudził się także ich apetyt na ryzyko.

Bitcoin

Cena Bitcoina nie zmieniła się znacząco w ciągu ostatnich siedmiu dni. W środku tygodnia BTC próbowało osiągnąć 60 000 dolarów, ale nie udało się, a maksymalna wartość dla pierwszej kryptowaluty w tym tygodniu wyniosła 59 516 dolarów.

Źródło: tradingview.com

Jednocześnie analitycy platformy Glassnode odnotowali wzrost oszczędności w bitcoinach do najwyższego poziomu od trzech miesięcy. Z tą konkluzją zgadzają się także przedstawiciele CryptoQuant, który odnotował wzrost rachunków dużych graczy (wielorybów) w ciągu ostatniego miesiąca o 6,3%. Najwyraźniej duży kapitał czeka na odbicie cen BTC.

11 lipca piąty z rzędu dzień napływu funduszy ETF na bitcoiny wyniósł 78,93 mln dolarów. Największy udział, jak zwykle, pochodził z funduszu BlackRock (IBIT) i wyniósł 72 dolary Jedynym funduszem ETF, który doświadczył odpływu, był GBTC. Większość funduszy, bo sześć, wykazywała zerową dynamikę.

Źródło: sosovalue.com

Technicznie Bitcoin w analizach nadal dominują niedźwiedzie. Potwierdza to położenie ceny poniżej 50-dniowej średniej kroczącej (zaznaczonej na niebiesko) oraz wartość wskaźnika RSI poniżej 50. Poziomy wsparcia i oporu: odpowiednio 53 015 USD i 59 657 USD.

Źródło: tradingview.com

Indeks strachu i chciwości osiągnął kolejne dno. Jeśli w zeszłym tygodniu jego wartość wynosiła 29, teraz spadła o kolejne cztery punkty do 25. Wskazuje to na powszechność skrajnego strachu w Bitcoinie.

Ethereum

W tygodniu od 5 do 12 lipca cena Ethereum wzrosła o 3,5%. Druga co do wielkości kryptowaluta zdołała skonsolidować się w pobliżu poziomu 2800 dolarów. W tym tygodniu Ethereum wzrosło nawet powyżej 3200 dolarów, ale później uległo niewielkiej korekcie.

Źródło: tradingview.com

Główną przyczyną tej dynamiki są zmiany w otwartych pozycjach (całkowitej liczbie otwartych kontraktów futures i opcji) od 8 do 12 lipca włącznie. Ogólnie rzecz biorąc, od 28 maja obserwuje się ujemną dynamikę na falach radiowych. 8 lipca wskaźnik otwartych pozycji spadł do 11,97 miliardów dolarów. Wzrost w ciągu ostatnich pięciu dni podniósł go do 12,7 miliardów dolarów. Wzrost zaufania inwestorów do aktywów.

Źródło: coinglass.com

< p>Szef badań w CryptoQuant, Julio Moreno, zauważył, że ilość postawionego eteru jest bliska historycznego maksimum. Obecnie jest 33,3 miliona ETH, co stanowi 27% całkowitej podaży. Jest to pozytywny znak dla eteru, ponieważ na pewien czas zmniejsza jego ogólną podaż i koryguje jego inflacyjny charakter.

Pomimo tego, że wartość ETH wzrosła, to według analizy technicznej nie wygląda to najlepiej. Cena eteru znajduje się poniżej 50-dniowej (na niebiesko) i 200-dniowej (na pomarańczowo) średniej kroczącej, co jest sygnałem niedźwiedzia. Pozytywem jest fakt, że Ethereum zdołało utrzymać się powyżej poziomu wsparcia na poziomie 2815 dolarów. Nie ma sensu mówić o zmianie trendu, dopóki nie zostanie pokonany poziom oporu na poziomie 3355 dolarów p>

Źródło: tradingview.com

Cardano < /h2>

Koszt kryptowaluty Cardano (ADA) wzrósł o ponad 13,5% od 5 do 12 lipca. Tylko jedna z siedmiu sesji giełdowych – w niedzielę 7 lipca – okazała się negatywna. Przez pozostałe sześć dni cena ADA wzrosła. Największy wzrost nastąpił w sobotę 6 lipca – 5,93%.

Źródło: tradingview.com

Główną przyczyną wzrostu Cardano jest nadchodzący hard fork Chang, który zaplanowano na koniec lipca. Platforma analityczna IntoTheBlock zauważyła, że ​​przed poprzednim hard forkiem, który miał miejsce w 2021 r., Cardano urosło o 130%. Najwyraźniej analitycy wskazują na możliwość powtórzenia się tej sytuacji. Jednak tym razem cena ADA jest prawie 3,5 razy niższa.

Ale nie samym hard forkiem Cardano żyje. W ekosystemie kryptowalut zachodzi sporo znaczących zmian. Tym samym 10 lipca zaktualizowano największą zdecentralizowaną giełdę (DEX) Minswap na Cardano. Dodatkowo w tym tygodniu Cardano oficjalnie wkroczyło do sektora gier. Stało się to po tym, jak gra „Chronoshot”, stworzona przez RFLXT Studio, pojawiła się w serwisie internetowym Epic Games Store.

Z punktu widzenia analizy technicznej jest jeszcze za wcześnie, aby mówić o zmianie trendu z niedźwiedziego na zwyżkowy. Chociaż w ciągu ostatniego tygodnia nastąpił wzrost ceny ADA, wskaźniki dają różne sygnały. RSI wzrósł powyżej 50, co przemawia na korzyść byków. Z drugiej strony 50-dniowa średnia krocząca (zaznaczona na niebiesko) nadal znajduje się powyżej ceny, co jest sygnałem niedźwiedzia. O nadejściu zwyżkowego trendu będzie można śmiało mówić dopiero po przebiciu poziomu oporu – w okolicach 0,422 dolara. Poziom wsparcia wynosi 0,319 USD.

Źródło: tradingview. com

Wnioski

Zatem w zeszłym tygodniu kryptowaluty  wykazały umiarkowanie dodatnią dynamikę. Głównymi katalizatorami była niższa inflacja i poprawa wydajności sieci w Bitcoin i Ethereum. Cóż, Cardano oczekuje na rychły hard fork Chang.

Ten materiał i zawarte w nim informacje nie stanowią indywidualnej ani żadnej innej rekomendacji inwestycyjnej. Opinie redaktorów mogą nie pokrywać się z opiniami autora, portali analitycznych i ekspertów.

Источник: bits.media

Exit mobile version