„To zabija futbol”: trener reprezentacji Holandii skrytykował sędziów półfinału Euro 2024 z Anglią

Ronald Koeman uważa, że ​​sędzia niesprawiedliwie przyznał rzut karny jego drużynie.< /strong>

Trener reprezentacji Holandii Ronald Koeman był niezadowolony z pracy sędziów w meczu półfinałowym Euro 2024 > przeciwko Anglii.

Trener Oranje skrytykował decyzję sędziów o przyznaniu karnego jego drużynie, dzięki czemu przeciwnik wyrównał.

„Moim zdaniem to nie jest rzut karny. Dumfries chciał tylko zagrać piłką. Kane strzelił na bramkę, a potem zderzyły się ich nogi. Uważam, że nie potrafimy poprawnie grać w piłkę nożną, a to wszystko przez VAR. To zabija futbol” – powiedział Koeman. w komentarzu dla ESPN.

Epizod, który wywołał wiele kontrowersji, miał miejsce w pierwszej połowie, gdy wynik wynosił 1:0 na korzyść Holandii. Obrońca Orange Denzel Dumfries we własnym polu karnym uderzył stopą w nogę kapitana Three Lions Harry’ego Kane’a, który wcześniej zdążył oddać strzał na bramkę – piłka przeleciała nad poprzeczką.

Asystenci wideo poradzili głównemu sędziemu meczu Felixowi Zweierowi, który przejrzał powtórkę tego momentu na monitorze VAR, po czym podyktował rzut karny przeciwko drużynie Holandii. Celnym strzałem z rzutu karnego Kane przywrócił parytet w meczu.

Przypominamy, że Anglia wywalczyła zwycięstwo nad Holandią pod koniec drugiej połowy (2:1). Decydującego gola w 90. minucie strzelił Ollie Watkins, który dziesięć minut wcześniej wszedł na boisko w zastępstwie Kane'a.

W finale Euro 2024 drużyna Garetha Southgate'a zmierzy się z Hiszpanią, która była w półfinale pierwszy półfinałpokonałFrancję (2:1).

Mecz finałowy Mistrzostw Europy 2024 odbędzie się w niedzielę 14 lipca na stadionie Olympiastadion w Berlinie. Gwizdek startowy zabrzmi o godzinie 22:00 czasu kijowskiego.