Rywal Messiego i spółki: wyłoniono drugiego finalistę Copa America 2024 (wideo)

Kolumbia z dziesięcioma zawodnikami utrzymała zwycięstwo nad Urugwajem i dotarła do decydujący mecz.

Reprezentacja Kolumbii pokonała reprezentację Urugwaju w drugim meczu półfinałowym >Copa America 2024. Spotkanie w amerykańskim mieście Charlotte zakończyło się wynikiem 0:1.

Jedyny gol w tej konfrontacji padł w 39. minucie – Hefferson Lerma zamknął się w rzucie rożnym Jamesa Rodrigueza .

W doliczonym czasie pierwszej połowy Kolumbijczycy pozostali w mniejszości – Daniel Muñoz otrzymał drugą żółtą kartkę i został wyrzucony z boiska za zielone światło.

Mimo to że drużyna Marcelo Bielsy przez całą drugą połowę miała przewagę liczebną, zdali sobie sprawę, że nie zdobył on żadnej bramki. Nawet pojawienie się legendarnego Luisa Suareza w 67. minucie meczu nie pomogło.

Recenzja meczu Urugwaj – Kolumbia

Kolumbia została w ten sposób drugim finalistą Copa America 2024. W finale drużyna Nestora Lorenzo zmierzy się z Argentyną, która w pierwszym półfinale pokonała Kanadę (2:0).

Finałowy mecz pomiędzy Argentyną a Kolumbią odbędzie się 15 lipca. Gwizdek startowy zabrzmi o godzinie 03:00 czasu kijowskiego. Dzień wcześniej Kanada i Urugwaj będą walczyć o trzecie miejsce.