„Turniej to porażka”: Mbappe skomentował odejście francuskiej drużyny z Euro 2024

W półfinale mistrzostw kontynentalnych „Le Blais” przegrała z Hiszpanami.

Kapitan reprezentacji Francji Kylian Mbappe podzielił się swoimi emocjami po odejściu swojej drużyny z Euro 2024. 25-letni napastnik uważa niepowodzenie Le Blaisa w dotarciu do finału turnieju za porażkę.

Drużyna Didiera Deschampsa przegrała w półfinale z Hiszpanią (1:2). Pierwsi strzelili Francuzi – w 9. minucie dośrodkowanie Mbappe wykończył Randal Kolo Muani. Jednak Czerwona Furia powróciła i zwyciężyła dzięki bramkom Lamina Yamala i Daniego Olmo.

„Hiszpania zagrała lepiej od nas. Szybko straciliśmy dwa gole, a w drugiej połowie nie mogliśmy już wrócić Turniej okazał się porażką. Chciałem zostać mistrzem Europy, ale nie udało się. To jest piłka nożna.

To był długi rok, będę to kontynuować wakacje, żeby odpocząć, czy to będzie dla mnie dobre? Problemy fizyczne czy psychiczne? Nie. Musisz utrudnić grę w piłkę nożną. Albo grasz dobrze, albo nie. Nie grałem dobrze i wracamy do domu, wszystko jest proste Potem zaczynam nowe życie” – cytuje wypowiedź Mbappe. p>Pamiętaj, że Mbappe rozegrał pięć meczów na Euro 2024. Ma na swoim koncie jednego gola i dwie asysty.

W finale Euro 2024 Hiszpanie zmierzą się ze zwycięzcą meczu półfinałowego Holandia – Anglia, który odbędzie się w środę 10 lipca w Dortmundzie (start o godzinie 22:00 czasu kijowskiego).

Tekst transmisja online meczu Holandia – Anglia dostępna jest na naszej stronie internetowej.

Finał Mistrzostw Europy 2024 zaplanowano na niedzielę 14 lipca na stadionie Olympiastadion w Berlinie. Gwizdek startowy zabrzmi o godzinie 22:00 czasu kijowskiego.