Gol Messiego pomógł Argentynie pokonać Kanadę i dotrzeć do finału Copa America (wideo)

W finale konkursu „albiceleste”; zagra z Urugwajem lub Kolumbią.

Reprezentacja Argentyny pokonała w pierwszym meczu półfinałowym reprezentację Kanady zwycięzcy Copa America 2024 strong>. Spotkanie w New Jersey zakończyło się wynikiem 2:0.

Albiceleste w każdej połowie strzelił przeciwnikowi bramkę. W 22. minucie Julian Alvarez otworzył wynik meczu, wyrównując sytuację sam na sam z bramkarzem po doskonałym podaniu Rodrigo De Paula.

Na początku drugiej połowy rządzący mistrzowie świata podwoili swoją przewagę punktową. W 51. minucie Lionel Messi skutecznie trafił pod strzał Enzo Fernandeza i piłka wylądowała w kanadyjskiej siatce.

Przypomnijmy, że jest to pierwszy gol Messiego w tym turnieju. 37-letni napastnik Interu Miami zaliczył także jedną asystę.

Potem zespół Lionela Scaloni pewnie doprowadził sprawę do zwycięstwa, utrzymując bramkę nie zdobytą.

Recenzja meczu Argentyna – Kanada

W finale Copa America 2024 Argentyńczycy poznamy zwycięzcę drugiego półfinału, w którym 11 lipca Urugwaj i Kolumbia wyłonią najsilniejszego.

Decydujący mecz turnieju odbędzie się 15 lipca. Gwizdek startowy zabrzmi o godzinie 03:00 czasu kijowskiego.